Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış

Aç olan kimse, kendisine ne kadar rahatlık sağlanırsa sağlansın, dinlendirilemez. Bir şeye ihtiyaç duyan kimse, ancak onun giderilmesiyle rahata kavuşturulabilir. Açlık çeken kişinin sıkıntısı, ne türlü rahatlık sağlanırsa sağlansın karnı doymadıkça geçmez.

Bir ihtiyacı olan kimsede ancak ihtiyacının giderilmesiyle rahata kavuşur. Asıl ihtiyaçları gidermenin yolu yanlış yerlerde aranmamalıdır. Aç olan kimse, ne türlü rahatlık sağlanırsa sağlansın, dinlendirilemez, uyuyamaz.

Bir gerekseme içinde bulunan kimse, ancak onun giderilmesiyle rahata kavuşturulabilir. Aç olan bir insan ne kadar iyi bakılırsa bakılsın, karnı doymadan rahat edemez ve uyuyamaz. Tek çare açlığın giderilmesidir.

Ne kadar rahat olursa olsun açlar dinlenemez. Bir şeye ihtiyaç duyan herkes sadece onu kaldırarak rahatlayabilir. Açlık çeken kişinin sıkıntısı, sağlanan konfordan memnun kalmadıkça geçmez.

İhtiyacı olan herkes sadece ihtiyaçlarını karşılayarak rahatlar. Gerçek ihtiyaçların karşılanma şekli yanlış yerlerde aranmamalıdır. Aç kişi, rahatlığına bakılmaksızın dinlenemez veya uyuyamaz.

İhtiyacı olan herkes ancak kaldırarak rahatlayabilir. Aç bir insanın ne kadar iyi bakıldığına bakılmaksızın, midesi dolmadan rahatlayamaz ve uyuyamaz. Tek çözüm açlığı ortadan kaldırmaktır.

  • Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri