Ağır ol batman gelesin

Temkinli, ağırbaşlı, ölçülü ol ve dengeli hareket et ki, itibar göresin, sevilip sayılasın. Çünkü hafif meşrep, sulu, çabuk kızıp taşkınlık gösteren, aceleci kimseler toplumda pek sevilip yer edinemezler. Batman.

Kilogram olan ağırlık ölçü birimi. Ağır taş batman döver yerinden oynamaz. Tutarlı, ölçülü, ağırbaşlı, temkinli kimselerin toplumda etkin bir yerleri, ayrıcalıklı bir kişilikleri vardır.

Bu ayrıcalıkları sebebiyle onlara kolay kolay kimse ilişmeye cesaret edemez, onları hırpalamaya öyle herkesin gücü yetmez, dolayısıyla ister istemez saygı görür ve yerlerini korurlar. Kendilerine güven duygusu verecek şekilde hareket edenler itibarlı olurlar. Hafif meşrep olmayanlara itibar edilir.

Dikkatli olun, onurlandırın, kısıtlanın ve dengeli davranın, böylece saygı duyulur, sevilir ve sayılır. Çünkü hafif akrep, sulu, hızlı huylu, aceleci insanlar toplumda sevilemez. Yarasa Adam.

Kilogram cinsinden ağırlık ölçüm birimi. Ağır taş batman hareket etmiyor. Tutarlı, ölçülü, ağırbaşlı ve temkinli insanlar toplumda aktif bir yere ve ayrıcalıklı bir kişiliğe sahiptir.

Bu ayrıcalıklar nedeniyle, hiç kimse onlara kolayca bağlanmaya cesaret edemez, herkes onları yenmeyi göze alamaz, bu yüzden kaçınılmaz olarak saygı duyulur ve yerlerini korurlar. Kendilerine güven duygusu verecek şekilde hareket edenler saygı görür. Hafif akrepleri olmayanlara saygı duyulur.

  • Ağır ol batman gelesin atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ağır ol batman gelesin atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ağır ol batman gelesin atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ağır ol batman gelesin atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ağır ol batman gelesin atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ağır ol batman gelesin atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri