Ağaçtan maşa olmaz

Yeteneksiz, beceriksiz kimse önemli işlerde kullanılamaz. Beceriksiz ve yeteneksiz kişilerin iyi bir iş yapması beklenemez. Kalitesiz malzemelerdende kaliteli bir ürün ortaya çıkması mümkün değildir.

Yapılacak her iş için uygun olan araç gereç kullanılmalıdır. Yeteneksiz, beceriksiz kimse, önemli işlerde kulanılamaz. Yeteneksiz, beceriksiz kimseler, önemli işlerde kulanılamaz.

Tıpkı sobalarımızda kullandığımız maşaların demir olması gibi, eğer tahta bir maşa kullanırsak onu yakarız, hem işimizi görmez hemde maşamızı kaybetmiş oluruz. Önemli işlerde hiçbir yetenek veya yetersizlik kullanılamaz. Beceriksiz ve vasıfsız insanlardan iyi bir iş çıkarması beklenemez.

Düşük kaliteli malzemelerden kaliteli bir ürün oluşturmak mümkün değildir. Her görev için uygun ekipman kullanılmalıdır. Yetenekli, beceriksiz bir kişi önemli işlerde kullanılamaz.

Yetenekli, beceriksiz insanlar önemli işlerde kullanılamaz. Tıpkı sobalarımızda kullandığımız maşalar demir gibi, tahta bir maşa kullanırsak, yakarız, çalışmaz ve maşalarımızı kaybetmeyiz.

  • Ağaçtan maşa olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ağaçtan maşa olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ağaçtan maşa olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ağaçtan maşa olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ağaçtan maşa olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ağaçtan maşa olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri