Ağanın gözü ata tımardır

İş sahipleri denetimlerini sürekli yaparlarsa işler yolunda gider. Ağa atını sık sık kontrol ederse seyis ata iyi bakar. Çalıştırdığı işçilerini sürekli olarak denetleyen, işini özenle takip eden işverenin işleri düzgün gider.

Seyis, at bakıcısı. Ağanın gözü atın üzerinden eksik olmazsa ata iyi bakılır. İş sahipleride işlerini sürekli olarak denetlerlerse iş düzgün gider.

Ağanın ilgilenmesi işleri işleri yoluna koyar. Ağa atını sık sık kontrol ederse atın bakıcısı ona iyi bakar. İşveren çalışanlarını ne kadar göz önünde tutup denetleme yaparsa o kadar disiplin sağlar.

İşçilerinin pür dikkat ve işlerini en iyi şekilde yaptığına emin olursa bir işverenin işleri o kadar yolunda gider. İstediği verimi elde etmiş olur. İşletme sahipleri denetimlerini sürekli yaparlarsa işler iyi gider.

Damat atı sık sık kontrol ediyorsa atı iyi halleder. Çalıştığı işçileri sürekli olarak izleyen ve çalışmalarını dikkatle takip eden işveren sorunsuz bir şekilde ilerler. Seyis, at bekçisi.

Ağacın gözü attan eksik değilse, atın iyi halledilir. İşletme sahipleri sürekli olarak işlerini izlerse, iş sorunsuz bir şekilde devam eder. Ağacın bakımı işleri engeller.

Ağ genellikle atını kontrol ederse, at bakıcısı ona iyi bakacaktır. İşveren, çalışanlarını ne kadar çok dikkate alır ve denetlerse, o kadar fazla disiplin sağlar. Bir işverenin işi, işçilerinin tüm dikkatini çektiğinden ve en iyi şekilde çalıştığından emin olursa çok iyi gider.

İstenen verimliliği elde eder.

  • Ağanın gözü ata tımardır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ağanın gözü ata tımardır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ağanın gözü ata tımardır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ağanın gözü ata tımardır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ağanın gözü ata tımardır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ağanın gözü ata tımardır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri