Ağanın gözü yiğidin sözü

Çalışanlarını gereği gibi yöneten ve çalıştıran kişi iyi bir yöneticidir, sözünün eri olan kimsede yiğittir. Bir mekanın sahibi veya işyerinin patronu için önemli olan görev, işleri denetlemektir. Yiğit için önemli olanda sözünün eri olmaktır.

Bir yerin büyüğü için önemli şey, işleri denetlemektir. Yiğit için önemli şey ise sözünün eri olmaktır. Ağa çevresinde bulunan insanların halini bilmeli, yiğit sözünde durmalıdır.

Bir yerin ağası için en önemli şey etrafta olanı çalışanı halkı gözetlemektir. Bir yiğit için ise en önemli şey sözünü tutabilip sözünün eri olmaktır. Kişi için ne önemliyse onun için çaba serf edip onu denetlemeli ve gerekli bir şekilde bunu sürdürmelidir.

Çalışanlarını uygun şekilde yöneten ve çalıştıran kişi iyi bir yöneticidir, sözünü bilen herkeste cesurdur. Bir yerin sahibi veya işyerinin patronu için önemli görev, işleri denetlemektir. Cesur kişi için önemli olan bir kelimeye sahip olmaktır.

Büyük bir yer için önemli olan şeyleri denetlemektir. Cesur kişi için önemli olan bir kelimeye sahip olmaktır. Ağa çevresindeki insanların durumunu bilmeli ve cesur sözünü tutmalı.

Bir ev sahibi için en önemli şey etraftaki insanları izlemek. Bir yiğit için en önemli şey, sözünü tutmak ve sözünün lideri olmaktır. Kişi için önemli olan ne olursa olsun, onun için çaba göstermeli, onu denetlemeli ve gerektiğinde sürdürmelidir.

  • Ağanın gözü yiğidin sözü atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ağanın gözü yiğidin sözü atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ağanın gözü yiğidin sözü atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ağanın gözü yiğidin sözü atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ağanın gözü yiğidin sözü atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ağanın gözü yiğidin sözü atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri