Ağlamakla yar ele girmez

Kişi çok sevdiği şeye yalnızca özlemini çekmekle kavuşamaz, onu elde etmenin yollarını bulmalıdır. Kişi, çok sevdiği bir şeyi yalnızca özlem duyarak elde edemez. Onu elde etmek için çalışıp çabalamalı, emek vermeli, onu ele geçirmenin yollarını bulmalıdır.

İnsanın çok sevdiği şey, sadece özlemini çekmekle elde edilemez. Onu ele geçirmeninyollarını bulmak gerekir. Aşk konusunda gözyaşının fazla tesiri yoktur.

İnsanın çok istediği, arzu ettiği bir şeyi sadece özleyerek veya üzülerek elde etmesi mümkün değildir. Kişi bu isteği için çabalamalı ve uğraş göstermelidir. Kimse oturduğu yerden istediği bir şeye ulaşamaz.

Ortada bir emek ile o istediği şeye kavuşmak ve ele geçirmek için çeşitli yollar bulmalıdır. Kişi sadece bu kadar çok sevdiği şeyi özlemekle kalmaz, onu elde etmenin yollarını bulmalıdır. Kişi sevdiği bir şeyi ancak özlemle başaramaz.

Bunu başarmak, çaba sarf etmek, onu yakalamak için yollar bulmak için çalışmalı ve çaba göstermelidir. Birinin çok sevdiği şey sadece özlemle gerçekleştirilemez. Bunu almanın yollarını bulmak gerekir.

Gözyaşının aşk üzerinde fazla bir etkisi yoktur. Bir kişinin istediği ve arzu ettiği bir şeyi sadece eksik ya da üzerek başarması mümkün değildir. Kişi bu istek için çabalamalı ve çaba göstermelidir.

Kimse istediği herhangi bir yere koltuğundan ulaşamaz. Ortada bir çaba ile, istediğini başarmak ve üstesinden gelmek için çeşitli yollar bulmalıdır.

  • Ağlamakla yar ele girmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ağlamakla yar ele girmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ağlamakla yar ele girmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ağlamakla yar ele girmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ağlamakla yar ele girmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ağlamakla yar ele girmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri