Ağlatan gülmez

Başkalarına zulmeden, sıkıntı veren, çile çektiren kimselerin kötülükleri karşılıksız kalmaz, günün birinde bu dünyada yada öteki dünyada kendisine döner, yaptıklarının cezasını mutlaka çeker, oda ağlar. Başkalarına zulmeden kimsenin kötülüğü yerde kalmaz, kendisine döner, oda ağlar. Başkalarına zulmeden, sıkıntı veren, çile çektiren kimselerin kötülükleri karşılıksız kalmaz, ilahi adaletin sonucu günün birinde bu dünyada yada öteki dünyada kendisine döner, yaptıklarının cezasını mutlaka çeker, oda ağlar.

Başkasına zulmeden kimsenin kötülüğü yerde kalmaz, kendisine döner. Onuda ağlatırlar. Başkasına zulmeden, haksızlık yapan kimsenin kötülüğü yerde kalmaz, kendisine döner.

Onuda ağlatır. Zulmedenin kendiside rahat etmez, huzur içinde yaşayamaz. Başkalarına zulmeden, acı çeken ve acı çekenlerin kötülükleri fark edilmez, bir gün bu dünyada veya diğer dünyada ona döner, yaptığı şey için cezalandırılır ve oda ağlar.

Kimsenin kötülüğü başkaları tarafından zulüm görmeden kalır, kendine döner, oda ağlar. Başkalarına zulmeden, acı çeken ve acı çekenlerin kötülükleri karşılıksız kalmaz. İlahi adaletin bir sonucu olarak, bir gün bu dünyada veya diğer dünyada ona döner, yaptığı şey için cezalandırılır ve oda ağlar.

Kimsenin kötülüğü yerde kalmaz, ama başkasına zulmetmeden kendine döner. Onu ağlatıyorlar. Bir adaletsizliğin kötülüğü, başka birine zulmeden, yerde kalmaz, kendi kendine döner.

Onu ağlatır. Zulmün kendisi rahat hissetmiyor, huzur içinde yaşayamıyor.

  • Ağlatan gülmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ağlatan gülmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ağlatan gülmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ağlatan gülmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ağlatan gülmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ağlatan gülmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri