Aşını eşini işini bil

Sağlık ve mutluluk içinde yaşamak isteyen kişi yiyeceğine dikkat etmeli, arkadaşını iyiseçmeli ve bir iş sahibi olmalıdır. Mutlu, huzurlu ve sağlıklı yaşamak için insan yediklerine ve içtiklerine özen göstermeli, eşini ve dostlarını iyi seçmeli, işine önem vermeli ve işini iyi yapmalıdır. Doğru, düzgün, sağlıklı, mutlu ve verimli bir hayat mı yaşamak istiyorsun.

O halde yiyeceğine dikkat et, temiz ve helal ye. Eşini ve arkadaşını iyi seç, kötülerden uzak dur. Bir iş edin, edindiğin işe sahip çık, onu layıkıyla yap.

Sağlık ve mutluluk içinde yaşamak isteyen kimse yiyeceğine dikkat etmeli, arkadaşlarını iyi seçmeli ve iyi bir iş sahibi olmalıdır. İnsan hayatında önemli olan üç şeye dikkati çekmek için söylenmiştir. Sağlık ve mutluluk içinde yaşamak isteyen kişi yemeğine dikkat etmeli, arkadaşını iyi seçmeli ve bir işi olmalı.

Mutlu, huzurlu ve sağlıklı yaşamak için insanlar ne yediklerine ve içtiklerine dikkat etmeli, eşlerini ve arkadaşlarını iyi seçmeli, işlerine dikkat etmeli ve işlerini iyi yapmalıdır. Doğru, doğru, sağlıklı, mutlu ve üretken bir yaşam sürmek ister misiniz? Yemeğini izle, temiz ve helal ye. Eşinizi ve arkadaşınızı iyi seçin, kötülerden uzak durun.

Bir iş bul, işini al, düzgün yap. Sağlık ve mutluluk içinde yaşamak isteyen herkes yemeğine dikkat etmeli, arkadaşlarını iyi seçmeli ve iyi bir işe sahip olmalıdır. İnsan yaşamında önemli olan üç şeye dikkat çektiği söylenir.

  • Aşını eşini işini bil atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aşını eşini işini bil atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aşını eşini işini bil atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aşını eşini işini bil atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aşını eşini işini bil atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aşını eşini işini bil atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri