Aş kaşık ile iş keşik ile

Planlı ve programlı olmak, her işi kuralına uygun olarak yapmak insanları başarılı yapar. Nasıl ki yemekler kaşık ile yenir, işlerde sıra ile yapılırsa problem çıkmaz. Başarılı olmak isteyen, her işi kendi kurallarına göre ve kimseye haksızlık etmeden yapmalıdır.

Keşik, sıra, nöbet. İnsanlar yemeklerini kaşık ile tüketir, işlerini ise sıra ile yürütür. Görmemişçesine yemek sofrasına saldırmak abest, rastgele işini yürütüp, buna sıra koymadan ilerlemek ise sorunlara yol açar.

Düzen insanların ilk prensipleri olmalıdır. Planlanan ve programlanan, her şeyi kurallara uygun olarak yapmak insanları başarılı kılar. Yemekler bir kaşıkla yendiği gibi, eğer iş sırayla yapılırsa, sorun çıkmaz.

Başarılı olmak isteyenler, her işi kendi kurallarına göre ve kimseye haksızlık etmeden yapmalıdır. Yaratık, kuyruk, nöbet. İnsanlar yemeklerini kaşıkla tüketir ve işlerini sırayla yaparlar.

Yemek masasını daha önce görmemiş gibi saldırıya uğratmak, soyutlamak, rastgele iş yapmak ve sıraya koymadan ilerlemek sorun yaratır. Düzen, insanların ilk ilkeleri olmalıdır.

  • Aş kaşık ile iş keşik ile atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aş kaşık ile iş keşik ile atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aş kaşık ile iş keşik ile atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aş kaşık ile iş keşik ile atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aş kaşık ile iş keşik ile atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aş kaşık ile iş keşik ile atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri