Aş taşınca kepçeye paha olmaz

Sıkışık zamanlarda önemsiz şeylerin değeri çoktur. Kimi değersiz görülen, bir kenara atılmış bulunan araçlar bir zaman gelir gerekli olurlar, bir zararı önlemeye yararlar. İşte o zaman değerleri birden bire artar, kıymet biçilemez olurlar.

Önemsiz gibi görünen bir araç, istenmeyen bir durumu önlemeye yaradığı zaman paha biçilmez bir değer kazanır. Aş taşarsa çömçenin değeri kalmaz. Normal zamanda fazla değeri olmayan bir şey, ona ihtiyaç duyulunca çok önem kazanır.

Önemsiz gibi görünün bir araçta, istenmeyen bir durumu önlemeye yaradığı zaman paha biçilemez bir değer kazanır. Önemsiz şeyler sıkışık zamanlarda büyük değer taşıyor. Değersiz görülen, bir kenara atılan araçlar zamanla gereklidir, hasarı önlemeye hizmet ederler.

Değerleri aniden arttığında, paha biçilmez hale gelirler. Önemsiz gibi görünen bir araç, istenmeyen bir durumu önlemeye yardımcı olduğunda çok değerli bir değer kazanır. Taşarsa, çanak çömlek değeri kalmaz.

Normal zamanda fazla değeri olmayan bir şey gerektiğinde çok önemli hale gelir. Önemsiz gibi görünen bir araçta, istenmeyen bir durumu önlemeye yardımcı olduğunda çok değerli bir değer kazanır.

  • Aş taşınca kepçeye paha olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aş taşınca kepçeye paha olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aş taşınca kepçeye paha olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aş taşınca kepçeye paha olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aş taşınca kepçeye paha olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aş taşınca kepçeye paha olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri