Aşk olmayınca meşk olmaz

Güçlü bir istek olmayınca hiçbir şey elde edilemez. Kişi öğreneceği işe karşı sevgi ve ilgi duymadan, içinde güçlü bir başarı isteği olmadan olumlu bir sonuç elde edemez. Her şey sevgi ve ilgi ile yapılırsa iyi olur.

Meşk, alışarak öğrenme. Öğreneceği işe karşı aşırı sevgisi bulunmayan kimse o işi ögrenemez. İnsanların cinsel anlamda hayatlarını birleştirmesi, bunu tecrübe etmesi, evliliği icraate geçirerek yeni nesiller oluşturması tıpkı yemek yemek kadar doğal ve islamda farz olan bir olaydır.

Buna meşk denir, eşler karşısındaki kişilere aşık olmadan bu olay gerçekleşmez, gerçekleşse bile saygı çerçevesinde olmayacağı için meşk olayı meşakatli aksi bir olaya dönüşür. Bir işi yapmak için ona sevgiyle bağlanmak gerekir. Güçlü bir arzu olmadan hiçbir şey elde edilemez.

Kişi, öğreneceği işe olan sevgi ve ilgi olmadan ve güçlü bir başarı arzusu olmadan olumlu bir sonuç elde edemez. Her şeyin sevgi ve özenle yapılması iyi olur. Meşk, alışmaya alışkın.

Öğrenebileceği işe çok fazla sevgisi olmayan herkes öğrenemez. İslam'da doğal ve varsayılan bir olaydır, tıpkı yemek gibi, insanların yaşamlarını cinsel anlamda birleştirmek, yaşamak, evlilik yaparak yeni nesiller yaratmaktır. Buna mesh denir, bu olay eşlerin önündeki insanlara aşık olmadan gerçekleşmez.

Bir iş yapmak için onu sevmek gerekir.

  • Aşk olmayınca meşk olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aşk olmayınca meşk olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aşk olmayınca meşk olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aşk olmayınca meşk olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aşk olmayınca meşk olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aşk olmayınca meşk olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri