Abada bir dibada giyene güzelde bir çirkinde sevene

Giyinmesini ve giydiği şeyleri kendine yakıştırmasını bilen kişiler için kıyafetlerin ucuz veya pahalısı önemli değildir. Yürekten sevmesini bilen kişiler içinde dış güzellik yada çirkinlik pek fark etmez. Çünkü sevgide samimi olan, karşısındaki kişiyi güzel görür, beğenir, hep iyi yanlarını algılar, kötü yanlarını görmez.

Diğer bir bakımdan kullanılan mal içinde önemli olan kullanılan malın niteliği değil, o malı işleyen kişinin karakteri veya yeteneğidir. Çünkü yetenekli, becerikli insanlar için yaptığı işin düzeyi ve konumu başarılı olmasını engellemez. Aba, yünün dövülmesiyle yapılan kalın ve kaba kumaş veya bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük.

Giyinebilen ve yakıştıran kimseler için ucuz yada pahalı giysi pek anlam ifade etmez. Sevmesini bilen kişiler içinde güzel yada çirkin farketmez, durum hep böyledir. Çünkü seven insanın yüreği karşısındakini güzel görür, beğenir.

Elbise yada mal içinde önemli olan kullanılan malın niteliği değil, o malı işleyen kişinin karakteri veya niteliğidir. Çünkü yapmasını bilen, becerikli insanlar için yaptığı işin düzeyi ve konumu başarısını engellemez. Nasıl giyineceğini ve giydiğini bilenler için, kıyafetlerin ucuz veya pahalı olması önemli değildir.

Dışarıda güzellik ya da çirkinlik, yürekten sevmeyi bilen insanlar arasında çok önemli değil. Çünkü aşık olan kişi, önündeki kişiyi güzel görür, beğenir, kötü tarafını değil her zaman iyi tarafını algılar. Başka bir açıdan, kullanılan mallar arasında önemli olan, kullanılan malların kalitesi değil, onu işleyen kişinin karakteri veya yeteneğidir.

Çünkü yetenekli, yetenekli insanlar için çalışmalarının seviyesi ve konumu onun başarılı olmasını engellemez. Aba, yün dövme ile yapılan kalın ve kaba bir kumaş veya bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun bir üst kısımdır. Ucuz veya pahalı kıyafetler, giyebilen ve giyebilen kimseye pek mantıklı gelmez.

Sevmeyi bilen insanlar arasında hoş ya da çirkin olması önemli değil, her zaman böyle. Çünkü sevgi dolu insanın kalbini görür ve sever. Bir elbisede veya malda önemli olan, kullanılan malların kalitesi değil, malları işleyen kişinin karakteri veya kalitesidir.

Çünkü nasıl yapılacağını bilen yetenekli insanlar için yaptığı işin seviyesi ve konumu başarısını engellemez.

  • Abada bir dibada giyene güzelde bir çirkinde sevene atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Abada bir dibada giyene güzelde bir çirkinde sevene atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Abada bir dibada giyene güzelde bir çirkinde sevene atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Abada bir dibada giyene güzelde bir çirkinde sevene atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Abada bir dibada giyene güzelde bir çirkinde sevene atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Abada bir dibada giyene güzelde bir çirkinde sevene atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri