Abdalın yağı çok olursa gah (hem) borusuna çalar (sürer) gah (hem) gerisine

Bu paranın nasıl ve ne emeklerle kazanıldığınıda bilmiyorsa, o parasını helak eder, zarar edecek işlere harcar, yarınlarını asla düşünmeden hepsini tüketir. Bu gibi erdeme ulaşmamış para ve dünya malı sahibi insanlar hem yemesini bilmedikleri gibi harcarlar, hemde kimseye yararı olmayacak şekilde saçıp savururlar. Bu paranın nasıl ve hangi çabalarla kazanıldığını bilmiyorsa, parasını yok edecek, ona zarar verecek şeylere harcayacak ve geleceğini düşünmeden hepsini tüketecek.

Bu erdem ve para ve dünya mallarına sahip olmayan insanlar, hem yemek yemeyi bilmedikleri şekilde harcarlar hem de kimseye faydası olmayacak şekilde atarlar.

  • Abdalın yağı çok olursa gah (hem) borusuna çalar (sürer) gah (hem) gerisine atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Abdalın yağı çok olursa gah (hem) borusuna çalar (sürer) gah (hem) gerisine atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Abdalın yağı çok olursa gah (hem) borusuna çalar (sürer) gah (hem) gerisine atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Abdalın yağı çok olursa gah (hem) borusuna çalar (sürer) gah (hem) gerisine atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Abdalın yağı çok olursa gah (hem) borusuna çalar (sürer) gah (hem) gerisine atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Abdalın yağı çok olursa gah (hem) borusuna çalar (sürer) gah (hem) gerisine atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri