Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır?

Kurallara, koşullara uyulmadıktan sonra bir sürü iş yapılabilir. Abdest almak namazın zorunluluklarından biridir. Bir işin nasıl yapılacağını bilmeyen kişi, işin ehli için çok zor olan ve zaman alan işleri çok basit görür kısa sürede, baştan savma yapar, çok iş yaptığını düşünen acemi kişi aslında işi yaptığını ve daha çok iş halledebileceğini sanır.

Yani kurallara, koşullara uyulmadıktan sonra bir sürü iş yapılabilir. Gerekli koşulları yerine getirilmedikten sonra az zamanda pek çok iş yapılır. Bir işin gereği yerine getirilmeden yapılmaya çalışılırsa başarısız olunur.

Planlı ve programlı çalışarak her işi kuralına ve gereklerine göre yapmalıyız. Koşulları yerine getirmeden yapılan her iş boş ve anlamsız olur. Kurallar ve koşullar yerine getirilmedikten sonra çok fazla iş yapılabilir.

Abdest almak namazın şartlarından biridir. Bir işin nasıl yapılacağını bilmeyen kişi, yetkin kişi için çok zor ve zaman alıcı görevleri görür, çok basit, hızlı bir tartışma yapar ve çok fazla iş yaptığını düşünen acemi kişi aslında işi yaptığını ve daha fazlasını yapabileceğini düşünüyor. Böylece kurallar ve koşullar yerine getirilmedikten sonra çok fazla iş yapılabilir.

Gerekli koşullar yerine getirilmedikten sonra kısa sürede çok fazla iş yapılır. Bir iş gereksinim olmadan yapılmaya çalışılırsa başarısız olur. Her işi planlı ve programlı çalışarak kurallara ve gereksinimlere göre yapmalıyız.

Koşulları yerine getirmeden yapılan her iş boş ve anlamsız hale gelir.

  • Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır? atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır? atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır? atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır? atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır? atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır? atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri