Acıkan ne olsa yer acıyan ne olsa söyler

Geçim sıkıntısı içinde bulunan kişi geçinebilmek için her yolu dener, her işi yapar, canı yanan kişide sonunu düşünmeden ağzına geleni söyler. Geçim sıkıntısı içinde bulunan kişi, geçimini sağlamak için ne türlü bir iş bulursa onu yapmaya çalışır. Canı yanan kişide sonunu düşünmeden ağzına gelen her lafı söyler.

Geçim sıkıntısı içinde bulunan kişi, ne türlü bir geçim yolu bulursa onu yapar. Canı yanan kişide sonunu düşünmeden ağzına geleni söyler. Geçim sıkıntısı içinde bulunan kişiler ve toplumlar, ne türlü bir geçim yolu bulursa onu yaparlar.

Bunun iyi yada kötü olmasını düşünmeden her yola başvururlar. Canı yanan kişilerde sonunu düşünmeden ağzına geleni söylerler. Bu durum onları çıkmaza soksa bile bunu düşünecek bir ortam bulamadan konuşmuş, söyleyeceklerini söylemiş olurlar.

Geçim sıkıntısı içinde bulunan kişi, ne türlü bir geçim yolu bulursa onu yapar ve geçimini sağlamaya çalışır. Canı yanan, acıyan kişide sonunu düşünmeden ağzına geleni söyler. Zor durumdaki kişi geçimini sağlamak için her yolu dener, her işi yapar, acıyı çeken kişiye sonu düşünmeden söyler.

Geçim ihtiyacı olan kişi geçimini sağlamak için bulduğu işi yapmaya çalışır. Acı veren kişi, sonu düşünmeden ağzına gelen her kelimeyi söyler. Geçim kaynağına ihtiyaç duyan bir kişi, bulduğu geçim kaynağı ne olursa olsun yapacak.

Acı çeken kişi, sonu düşünmeden ağzına ne gelirse söyler. Mali güçlük çeken insanlar ve toplumlar buldukları geçim araçlarını yaparlar. Bunun iyi mi kötü mü olduğunu düşünmeden her yola giderler.

Acı çeken insanlar, sonu düşünmeden ağzına ne gelirse söylerler. Bu durum onları bir çıkmaza soksa bile, düşünecekleri bir ortam bulmadan konuşacaklarını ve söyleyeceklerini söyleyecekler. Geçim kaynağına ihtiyaç duyan kişi, geçim kaynağı ne olursa olsun yapar ve geçimini sağlamaya çalışır.

Acı çeken ve acıtan kişi, sonu düşünmeden ağzına ne olduğunu söyler.

  • Acıkan ne olsa yer acıyan ne olsa söyler atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Acıkan ne olsa yer acıyan ne olsa söyler atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Acıkan ne olsa yer acıyan ne olsa söyler atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Acıkan ne olsa yer acıyan ne olsa söyler atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Acıkan ne olsa yer acıyan ne olsa söyler atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Acıkan ne olsa yer acıyan ne olsa söyler atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri