Acıkmış kudurmuştan beterdir

Bir şeyden uzun süre yoksun kalan kimse, onu gördüğü anda ele geçirmek ister, kendinden geçercesine ona saldırır, sanki kudurmuş gibidir, gözü hiçbir şeyi görmez, tek düşündüğü uzun süre yokluğunu çektiği o nesnedir. Uzun süre bir nesnenin yokluğunu çeken kimse, onu gördüğünde büyük bir istekle ona saldırır. O şeyin yokluğunu gidermek için her şeyi yapabilir.

Uzun zaman bir nesnenin yokluğunu çeken kişi, kudurmuş gibi ona saldırır. Gözü başka şey görmez. Açlığın önemini anlatır.

Acıkan insan, karnını doyurabilmek için her tehlikeyi göze alarak sağa sola saldırabilir. Çünkü yaşaması için yemesi gerekir. Kudurmuş köpek tehlikeli olunca hemen öldürülür, eğer ısırdığı kişiler varsa kuduz iğnesi yapılarak ölümden kurtarılmaya çalışılır.

Ama aç insanı öldürmek değil, doyurmak gerekir. Önemli olan, toplumda gelir dağılımını dengeli biçimde gerçekleştirip acıkan insanları kudurmuştan beter duruma getirmemektir. Çok aç kimse ihtiyacını karşılamak için etrafa zarar verebilir.

Uzun zamandır bir şeyden mahrum kalan herkes, onu görür görmez ele geçirmek, kendisine karşı bilinçli gibi saldırır, deli gibi, hiçbir şey görmez, gözü yok olduğu nesnedir. uzun zamandır. Uzun süre bir nesnenin yokluğundan muzdarip olan kişi, onu gördüğünde ona büyük bir istekle saldırır.

O şeyin yokluğunu düzeltmek için her şeyi yapabilir. Uzun bir süre boyunca, bir nesnenin yokluğundan muzdarip olan kişi, sanki öfke gibi saldırır. Gözü başka bir şey görmüyor.

Açlığın önemini anlatır. Aç kişi, midesini doldurmak için her tehlikeyi göze alarak birbirlerine saldırabilir. Çünkü yaşamak için yemek yemeli.

Köpek tehlikeli olduğunda, hemen öldürülür, eğer ısırmış insanlar varsa, kuduz iğneleri yapılır ve ölümden kurtarılmaya çalışılır. Ancak aç kişiyi öldürmek değil, beslemek gerekir. Önemli olan aç kalan insanları gelirlerini dengeli bir şekilde dağıtarak dengeli hale getirmek değil.

Çok aç olmak, ihtiyaçlarını karşılamak için çevreye zarar verebilir.

  • Acıkmış kudurmuştan beterdir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Acıkmış kudurmuştan beterdir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Acıkmış kudurmuştan beterdir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Acıkmış kudurmuştan beterdir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Acıkmış kudurmuştan beterdir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Acıkmış kudurmuştan beterdir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri