Acele giden ecele gider

Genel işlerde ve özellikle trafikte aceleci olmak istenmeyen sonuçların oluşmasına neden olabilir. Kişi aceleyle yanlış bir harekette bulunarak hem kendine, hemde başkalarına zarar verebilir. Ne kadar acele edilirse edilsin, sonuç felaket olduktan sonra acele etmenin bir anlamı olamaz.

İvmekle daha çabuk sonuç alınır sanılmamalıdır. Daha çabuk sonuç almak amacıyla işini hızlı yapan kötü sonuç alabilir. Acele işe şeytanın karıştığı gibi, acele işlerimiz hep bizim dikkatimizi dağıtır, daha dağınık iş yapmamıza neden olur.

Acele ile menzil alınmaz acele işe şeytan karışır acele yürüyen yolda kalır. Acele işe şeytanın karıştığı gibi, acele işlerimiz dikkatimizi dağıtır, daha dağınık iş yapmamıza neden olur. Acele ile işimizi bitirelim derken başka bir yeri aceleden unuturuz, sonrasında büyük sorunlar yaşarız, mahçup oluruz.

Bu yüzden hızlı olmamalı, araba kullanırken bile yavaş gitmeli, hızlı sürerek ecele gitmemeliyiz. Acele yapılan işlerde daha çabuk sonuç alınacağını düşünmek yanlıştır. Hiçbir zaman acele iş yapmamalıyız çünkü aceleyle yapılan işler kötü sonuçlar doğurabilir.

Genel işlerde ve özellikle trafikte aceleci olmak istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Kişi yanlış acele edebilir ve hem kendisine hem de diğerlerine zarar verebilir. Ne kadar acele ederseniz edin, sonuç felaketten sonra acele etmenin bir anlamı yoktur.

Sonuçların hızlanarak daha hızlı elde edilebileceği varsayılmamalıdır. Sonuçları daha hızlı elde etmek için işi hızlı yapmak kötü sonuçlar elde edebilir. Şeytan çalışmak için acele ettiğinde, acele işlerimiz bizi her zaman rahatsız eder ve daha dağınık işler yapmamıza neden olur.

Menzil acele ile çekilir çekilmez acele devreye girer ve acele yürüyüş yolunda kalır. Şeytan çalışmak için acele ettiğinde, acele işlerimiz bizi rahatsız eder ve daha dağınık işler yapmamıza neden olur. Acele etmeden işimizi bitirelim dediğimizde, aceleyle başka bir yeri unutuyoruz, o zaman büyük problemlerimiz var, utanacağız.

Bu nedenle, hızlı olmamalıyız, sürüş sırasında bile yavaş gitmeliyiz, hızlı bir sürüşe gitmemeliyiz. Acele sonuçlarının daha hızlı elde edileceğini düşünmek yanlış. Asla aceleci iş yapmamalıyız çünkü aceleci iş kötü sonuçlara yol açabilir.

  • Acele giden ecele gider atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Acele giden ecele gider atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Acele giden ecele gider atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Acele giden ecele gider atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Acele giden ecele gider atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Acele giden ecele gider atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri