Acele hareket yalnızca sinek avlamaya yarar

Aceleciliğin istisnalar dışında insana faydası olmaz, zararı olur. Özellikle ani verilen kararlarda olumlu bir neticeye ulaşmak zordur. Yapılacak her iş enine boyuna düşünülmeli, planlı bir şekilde acele etmeden işe girişilmelidir.

Acele yapılan işler bizi maddi ve manevi zararlara sokabilir. Acelecilikten uzak yaşamak gerekir, ancak bazı konularda acele etmek tavsiye edilmiştir. İyi güzel ve hayırlı işlerde acele etmek lazımdır, zaman kalmayabilir.

Misafir gelince ikram yapmakta, vakti girince namazı kılmakta, günah işleyince tövbe etmekte, gençleri yaşı gelince evlendirmekte ve cenazeyi defnetmekte acele etmek gerekir. Acele hareket, yalnızca sinek avlamaya yarar. Rus özdeyişi.

Acelelik, istisnalar dışında insanlara fayda sağlamaz veya zarar vermez. Özellikle ani kararlarda olumlu bir sonuç elde etmek zordur. Yapılacak her iş düşünülmeli ve iş planlı bir şekilde acele edilmeden yapılmalıdır.

Acele işleri bizi maddi ve manevi zararlara götürebilir. Acele etmeden yaşamak gerekir, ancak bazı konularda acele etmeniz önerilir. İyi, iyi ve iyi işlerde acele etmek gerekir, zaman kalmayabilir.

Konuklar geldiğinde ikramlar yapmak, zamanı geldiğinde dua etmek, günah işlediklerinde tövbe etmek, genç yaşta gençlerle evlenmek ve cenazeyi gömmek gerekir. Acele sadece sinek avı içindir. Rus aforizması.

  • Acele hareket yalnızca sinek avlamaya yarar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Acele hareket yalnızca sinek avlamaya yarar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Acele hareket yalnızca sinek avlamaya yarar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Acele hareket yalnızca sinek avlamaya yarar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Acele hareket yalnızca sinek avlamaya yarar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Acele hareket yalnızca sinek avlamaya yarar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri