Acele işe şeytan karışır

Düşünüp taşınmadan, çabuk davranılarak yapılan işten iyi sonuç beklenmemelidir, o iş ya yanlış yada bozuk olur. Düşünüp taşınmadan ivedi olarak yapılan işten iyi sonuç alınamaz. Düşünüp taşınmadan, pek çok işimizde acele ederiz.

Kendimizi haklı çıkaracak nedenler ileri süreriz. Yada aceleciliğe yatkın bir kişiliğimiz vardır. Ancak düşünüp taşınmadan, acele olarak yapılan işten iyi sonuç beklenmemesi gerekir.

Bu aceleciliğimiz bizi birtakım maddi ve manevi zararlara sokar. Aceleyle yapılan iş yanlış, eksik ve hatalı olur. Bu nedenle bir işi düşünüp taşınarak yapmak gerekir.

Bir işi acele yaparsak yanlış veya hatalı olur. Acele ile menzil alınmaz acele giden ecele gider acele yürüyen yolda kalır. İnsanlar yaratılışlarına göre aceleci olarak dünyadaki yerlerini almaktadır.

Kimi insanlar ise aceleci olmayan sabırlı bir niteliğe sahiptir. Acele etmeyen nitelikli insanlar işlerini oluruna ve zamanına bırakarak kararlı bir şekilde olmasını sağlarlar. Acele ile işini bitirme çabası gösteren kişiler ise bu işin acelesi yüzünden bir çok detayı gözden kaçırır, yanlış olmasına sebebiyet verir, işin sonuna gelmeden çok fazla zorluk ile karşılaşır.

Bundan dolayı sinirlenir, öfkelenir ve hatta şeytana uyarak yapmakta oldukları işine son bile verebilirler. Bir işi acele yaparsak yanlış veya bozuk olur. Hiç düşünmeden hızlıca alınan kararlar hayırlı bir sonuca ulaşamayabilir.

Acele yapılan işten hayır gelmez. İvilerek yapılan iş yanlış, bozuk olur. Hızlı düşünmeden ve hareket etmeden yapılan işten iyi sonuçlar beklenmemelidir, bu iş ya yanlış ya da bozuk olacaktır.

Düşünmeden ve hareket etmeden acilen yapılan işten iyi sonuçlar alınamaz. Pek çok işimizde düşünmeden acele ediyoruz. Kendimizi haklı çıkaran nedenler ortaya koyduk.

Veya aceleye eğilimli bir kişiliğimiz var. Ancak, düşünmeden ve hareket etmeden, aceleyle yapılan işten iyi sonuçlar beklenmemelidir. Bu acele bizi bazı maddi ve manevi zararlara getiriyor.

Acele edilen iş yanlış, eksik ve yanlış. Bu nedenle, düşünerek ve hareket ederek bir iş yapmak gerekir. Acele bir iş yaparsak, yanlış veya yanlış olur.

Acele ile menzil alınmaz, acele acele eder, acele yürüyüş yolunda kalır. İnsanlar dünyadaki yerlerini yarattıklarına göre aceleyle alırlar. Bazı insanlar acele etmeyen bir hasta kalitesine sahiptir.

Acele etmeyen kalifiye insanlar işlerini istikrarlı ve zamanında tutar. İşlerini acele ile bitirmeye çalışan insanlar, bu işin acelesi nedeniyle birçok ayrıntıyı gözden kaçırıyor, yanlış olmasına neden oluyor ve iş bitmeden önce birçok zorlukla karşılaşıyor. Bu nedenle, öfkeleniyorlar, kızıyorlar ve şeytanı takip ederek işlerini bile bitirebiliyorlar.

Eğer bir işi acele edersek, bu yanlış veya bozuk olur. Düşünmeden hızlı bir şekilde alınan kararlar iyi bir sonuç alamayabilir. Yapılan işten acele gelmez.

Hızlanma ile yapılan iş yanlış ve yozlaşmış.

  • Acele işe şeytan karışır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Acele işe şeytan karışır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Acele işe şeytan karışır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Acele işe şeytan karışır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Acele işe şeytan karışır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Acele işe şeytan karışır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri