Acele ile menzil alınmaz

Telaşlanıp ivmekle, sabırsız davranmakla daha çabuk sonuç alacağımız, başarı kazanacağımız sanılmamalıdır. Bilinmelidir ki her işin bir süresi vardır. Acele etmekle daha çabuk sonuç alınır sanılmamalıdır.

Telaşlanıp hareket etmekle, sabırsız davranmakla daha çabuk sonuç alacağımız, başarı kazanacağımız sanılmamalıdır. Beklenen bir sonuca ulaşmak için o şey gerektiği sürede ve gerektiği gibi yapılmalıdır. Menzil, bir günlük yol.

İvmekle daha çabuk sonuç alınır sanılmamalıdır. Acele işe şeytan karışır acele giden ecele gider acele yürüyen yolda kalır. Acele etmekle, sabırsız davranmakla daha çabuk sonuç alınır sanılmamalıdır.

İnsanı sonuca götüren acele etmek değil, aksine tedbirli, telaşsız davranmaktır. Sonuçları daha çabuk alacağımız ve acele ederek ve hızlandırarak, sabırsızlıkla hareket ederek başarılı olacağımız varsayılmamalıdır. Her işin bir süresi olduğu bilinmelidir.

Sonuçların acele ederek daha hızlı elde edileceği varsayılmamalıdır. Endişeli ve sabırsız davranarak daha hızlı sonuç alacağımız ve başarılı olacağımız varsayılmamalıdır. Beklenen bir sonuç elde etmek için, o şey gerektiği gibi ve gerektiği şekilde yapılmalıdır.

Menzil günlük bir güzergahtır. Sonuçların hızlanarak daha hızlı elde edilebileceği varsayılmamalıdır. Acele işe koşar, acele acele eder, acele yürüyüş yolunda kalır.

Sonuçların acele ve sabırsızlıkla daha hızlı elde edilebileceği varsayılmamalıdır. İnsanları sonuca götüren acele değil, daha ziyade temkinli ve telaşsız olmak.

  • Acele ile menzil alınmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Acele ile menzil alınmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Acele ile menzil alınmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Acele ile menzil alınmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Acele ile menzil alınmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Acele ile menzil alınmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri