Aceleci sinek süte düşer

Bir iş hakkında yeteri kadar düşünmeden, taşınmadan, çabuk ve acele hareket edilirse, yapılan işten sağlıklı bir sonuç almak mümkün değildir. Mutlaka eksik kalan yanlar, düşünülmemiş noktalar vardır. Sonuçta harcanan emek ve zaman boşa gider, her bakımdan zarar görürüz.

Yeteri kadar düşünüp taşınmadan, çabuk ve acele davranılarak yapılan işten pekiyi sonuç beklenmemelidir, o iş ya yanlıştır yada bozuktur. Bunun sonucu olarak bu işi bize veren insanları hayal kırıklığına uğratabilir, kendimizden kötü anlamda ödün vermiş olabiliriz. Eski türkçe ebek sinek süte düşer.

Bir işte acele etmemeliyiz, acele edersek yanlışlar yapabiliriz. Düşünüp taşınmadan, çabuk davranılarak yapılan işten iyi sonuç beklenmemelidir, o iş ya yanlış yada bozuk olur. Bir iş hakkında yeterince düşünmeden hızlıca ve acele ederseniz, yapılan işten sağlıklı bir sonuç almak mümkün değildir.

Kesinlikle eksik noktalar ve bilinçsiz noktalar var. Sonuç olarak, harcanan emek ve zaman boşa gider ve biz her bakımdan zarar görürüz. Yeterince düşünmeden ve hareket etmeden, hızlı ve aceleci bir eylem beklenemez, bu nedenle sonuç yanlış veya bozuktur.

Sonuç olarak, bu işi bize veren insanlar bizi hayal kırıklığına uğratabilir ve kendimizden kötü bir taviz vermiş olabiliriz. Eski Türk göbek sineği sütün içine düşer. İş yerinde acele etmemeliyiz, acele edersek hata yapabiliriz.

Hızlı düşünmeden ve hareket etmeden yapılan işten iyi sonuçlar beklenmemelidir, bu iş ya yanlış ya da bozuk olacaktır.

  • Aceleci sinek süte düşer atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Aceleci sinek süte düşer atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Aceleci sinek süte düşer atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Aceleci sinek süte düşer atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Aceleci sinek süte düşer atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Aceleci sinek süte düşer atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri