Acemi nalbant kürt eşeğinde dener kendini

Bir meslek ile ilgili yeterli eğitim almamış, beceri kazanmamış acemi kişiler her zaman vardır. Bu kişiler mesleklerinde ustalaşmak için gelen müşterilerinden ve onların eşyalarından faydalanıp bir şeyler öğrenmeye çalışırlar. Bu durumda özellikle safça davranan, kendine fazla tepki vermeyecek kişileri seçerler.

Bu nedenle hiçbir işimizi işinin ehli olmayan, bilmediğimiz kişilere yaptırmamaya dikkat etmeliyiz, yoksa zarara uğrayan kişi biz oluruz. İşinde ustalığa erişmemiş kimse, ilk denemelerini heder olmasına acınmayacak malzeme üzerinde yapar. İşinde ustalığa erişmemiş deneyimsiz kimse, ilk denemelerini her zaman heder olmasına acınmayacak kendinin veya müşterisinin malzemeleri üzerinde yapar.

Bu sebeple acemi ellere değerli eşyalarımızı bırakmamalı, onları daha tecrübeli bilir insanlara emanet etmeliyiz. Acemi tecrübesiz kimseler fakir fukarada tatbikat görürler. Her zaman bir meslekte yeterli eğitim ve beceri kazanmamış acemi insanlar vardır.

Bu insanlar mesleğinde ustalaşmak ve bir şeyler öğrenmeye çalışmak için müşterilerini ve eşyalarını kullanırlar. Bu durumda, özellikle saf davranan ve kendilerine tepki vermeyecek insanları seçerler. Bu nedenle, çalışmalarımızdan hiçbirini yetkin olmayan ve bilmeyen insanlara yapmamaya dikkat etmeliyiz, yoksa zarar gören kişiler olacağız.

İşine hakim olmayan herkes, ona zarar vermeyecek materyal için ilk denemelerini yapar. Çalışmalarında ustalık sahibi olmayan deneyimsiz bir kişi, ilk denemesini kendisi veya müvekkilinin materyalleri üzerinde dener, bu da her zaman saklanmayacak. Bu nedenle, değerli eşyalarımızı acemi ellere bırakmamalı, daha deneyimli insanlara emanet etmeliyiz.

Acemi deneyimsiz insanlar fakir faukasta pratik yaparlar.

  • Acemi nalbant kürt eşeğinde dener kendini atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Acemi nalbant kürt eşeğinde dener kendini atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Acemi nalbant kürt eşeğinde dener kendini atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Acemi nalbant kürt eşeğinde dener kendini atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Acemi nalbant kürt eşeğinde dener kendini atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Acemi nalbant kürt eşeğinde dener kendini atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri