Adam hacı mı olur ulaşmakla Mekke ye eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye?

Görünüş değiştirmekle veya birine benzemekle insanın seviyesi değişmez. Toplum gözünde değerlenmek veya bir makama, seviyeye ulaşmak için, o durumun gerektirdiği nitelikleri taşımak yada yerine getirmek gerekir. Belli bir düzeye erişmek, o durumun gerektirdiği nitelikleri taşımakla yada yerine getirmekle gerçekleşir.

Görünüşü ona benzetmekle değil. İstenilen mertebeye erişmek, onun gereklerini yapıyor görünmekle değil gerçekten yapmakla olur. Görünüşü ona benzetmekle kesinlikle olmaz.

Diğer yandan istenilen mertebeye erişmek, onun gereklerini yapıyor görünmekle değil gerçekten yapmakla olur. Aksi halde hiçbir konuma o işi yapmakla gelinmez. İnsanın seviyesi, görünüşü değiştirerek veya birine benzeyerek değişmez.

Toplumun gözünde takdir edilmek ya da bir otoriteye ya da düzeye ulaşmak için bu durumun gerektirdiği nitelikleri taşımak ya da yerine getirmek gerekir. Belli bir seviyeye ulaşmak, o durumun gerektirdiği nitelikleri taşıyarak veya yerine getirerek gerçekleşir. Görünüşü ona benzeterek değil.

İstenilen seviyeye ulaşmak, yaptığı şeyi yapmak değil, yapmaktır. Kesinlikle görünüşü ona benzeterek değil. Öte yandan, istenen seviyeye ulaşmak sadece yaptığı şeyi yapmakla kalmayıp, bunu yaparakdır.

Aksi takdirde, bu işi yaparak hiçbir pozisyona ulaşılamaz.

  • Adam hacı mı olur ulaşmakla Mekke ye eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye? atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Adam hacı mı olur ulaşmakla Mekke ye eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye? atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Adam hacı mı olur ulaşmakla Mekke ye eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye? atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Adam hacı mı olur ulaşmakla Mekke ye eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye? atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Adam hacı mı olur ulaşmakla Mekke ye eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye? atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Adam hacı mı olur ulaşmakla Mekke ye eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye? atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri