Adamak kolay ödemek güçtür

Bir işi yerine getireceğim demek, davranışıyla yada tutumuyla o işi yapacağım duygusu uyandırmak, umut vermek kolaydır. Ne var ki yerine getirmek ve yapmak güçtür. Çünkü bu, bir çabaya, bir maddeye yada bir paraya dayanır, bunlarda zor sarf edilir şeylerdir.

Çünkü bu, bir çabaya, bir maddeye yada bir paraya dayanır, bunlarda zor ve güç şeylerdir. Gerçekleştiremeyeceğimiz işler hakkında vaatlerde bulunmamalı, başkalarını umutlandırmamalıyız. Söz vermek kolaydır, ancak bu sözü yerine getirmek güçtür.

Çünkü bu, ya para ödemeyi yada uğraşıp bir şey yapmayı gerektirir. Söz vermek kolaydır, çünkü hiçbir uğraşı gerektirmez. Ancak bu sözü yerine getirmek güçtür, çünkü bu iş için ya para ödemeyi yada bir şeyle uğraşmayı, bir şey yapmayı gerektirir.

Bir işi yerine getireceğimi söylemek, onu davranış veya tavrıyla yapacağım hissini uyandırmak ve umut vermek kolaydır. Ancak, yerine getirmek ve yapmak zordur. Bu bir çabaya, bir eşyaya veya paraya dayandığından, yapmak zordur.

Bu bir çabaya, bir eşyaya veya paraya dayandığından, zor ve zor şeylerdir. Başaramayacağımız şeyler hakkında başkalarına söz vermemeli ve umut etmemeliyiz. Bir söz vermek kolaydır, ancak yerine getirmek zordur.

Çünkü bunun için para ödemek ya da bir şey denemek ve yapmak gerekir. Herhangi bir çaba gerektirmediği için bir söz vermek kolaydır. Bununla birlikte, bu vaadi yerine getirmek zordur çünkü para ödemek ya da bir şeyle uğraşmak, bir şey yapmak gerektirir.

  • Adamak kolay ödemek güçtür atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Adamak kolay ödemek güçtür atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Adamak kolay ödemek güçtür atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Adamak kolay ödemek güçtür atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Adamak kolay ödemek güçtür atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Adamak kolay ödemek güçtür atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri