Ahlatın iyisini ayılar yer

Kendilerine yakışmayan güzel bir şeyi eline geçirenler için kullanılan bir söz. Değerli, güzel ve iyi şeyler çoklukla onlara layık olmayan kimselerin eline geçer ve onlarca kullanılırlar. Buda gösteriyor ki, insanlar gelişen olaylara çok kez engel olamazlar ve güzel şeyleri, genellikle ona yaraşır durumda olmayanlar elde eder.

Ahlat, yaban armudu. Armudun iyisini ayılar yer. Bu dünyanın şaşılacak yönlerinden biride şudur ki, güzel şeyler çok defa ona layık olmayan kimselerin eline geçer.

Bu dünyanın iyi nimetlerinden daha ziyade züfli, değersiz insanlar istifade ederler. Bu, dünyanın imtihan ortamı olmasının doğal bir sonucudur. Kendilerine uygun olmayan güzel bir şey elde edenler için kullanılan bir kelime.

Değerli, güzel ve iyi şeyler genellikle onları hak etmeyenlerin ellerine düşer ve düzinelerce kullanılır. Buda, insanların gelişmekte olan olaylara birçok kez müdahale edemediğini ve iyi şeyler almayanların, genellikle ona uygun olmayanların, müdahale edemediğini gösterir. Ahlat, yabani armut.

Ayılar iyi armut yer. Bu dünyanın şaşırtıcı yönlerinden biri, güzel şeylerin birçok kez ona layık olmayanlara aktarılmasıdır. Bu dünyanın iyi nimetleri yerine, küstah, değersiz insanlardan faydalanıyorlar.

Bu, dünyanın bir sınav yeri olmasının doğal bir sonucudur.

  • Ahlatın iyisini ayılar yer atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ahlatın iyisini ayılar yer atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ahlatın iyisini ayılar yer atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ahlatın iyisini ayılar yer atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ahlatın iyisini ayılar yer atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ahlatın iyisini ayılar yer atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri