Ahmağa yüz abdala söz vermeye gelmez

Ahmağa gereğinden çok ilgi gösterir, abdala gereğinden çok söz hakkı verirseniz sizi çok uğraştırır. Anlayışı kıt, beceriksiz, yüzsüz ve yılışık, çıkarcı kimselere gereksiz yere yakınlık gösterilmemelidir. Yoksa bu yakınlığı kötüye kullanabilir.

Yerli yersiz karşınıza çıkıp sizi rahatsız ve huzursuz edebilir. Bu gibi kimselerle kurulacak ilişkilerde dikkatli olunmalıdır. Abdal, dilenci.

Ahmağa yüz verirseniz, sizi durmadan meşgul eder, rahatsız eder. Dilenciye sana zamanı gelince şunu vereceğim derseniz, ikide birde karşınıza dikilip, hani bana şunu verecektiniz demesinden başınızı alamazsınız. Ahmağa yüz versinler, bunu fırsat bilerek sizi durmadan meşgul eder, rahatsız eder.

Dilenciye söz verirseniz, ikide bir karşınıza dikilip size bunu hatırlatır, dolayısıyla sürekli başınızı ağrıtır. Aptala çok dikkat ederseniz, kelimeyi gereğinden fazla verirseniz, sizi zorlar. Anlayışı kıt, beceriksiz, meçhul ve yorgun olan insanlara gereksiz yakınlık verilmemelidir.

Aksi takdirde, bu yakınlığı kötüye kullanabilir. Yerel yere rastlayabilir ve sizi rahatsız edebilir. Bu tür insanlarla ilişkilere dikkat edilmelidir.

Abdal, dilenci. Aptalla yüzleşirsen, seni meşgul ve rahatsız eder. Dilenciye size zaman vereceğimi söylerseniz, önünüzde duracağınızı ve bana bunu vereceğinizi söyleyerek kafanıza dayanamazsınız.

Aptalla yüzleşmelerine izin verin, bu fırsatı bilmek sizi meşgul eder ve rahatsız eder. Dilenciye bir söz verirseniz, önünüzde durup size hatırlatacaktır, böylece her zaman baş ağrısı olacaktır.

  • Ahmağa yüz abdala söz vermeye gelmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ahmağa yüz abdala söz vermeye gelmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ahmağa yüz abdala söz vermeye gelmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ahmağa yüz abdala söz vermeye gelmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ahmağa yüz abdala söz vermeye gelmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ahmağa yüz abdala söz vermeye gelmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri