Ahmak iti yol kocatır

Bazı insanların girişimleri, uğraşıları, didinmeleri, yaptıkları işleri ahmaklıkları yüzünden sonuçsuz kalır, yıpranmalarına yol açar. Bunun böyle olmasının sebebi, işe iyi düşünmeden, plan yapmadan girmiş bulunmaları, karşılarına çıkacak aksilikleri hesaplamamış olmalarıdır. İşte böylesi bir giriş, onları tekrar tekrar yapmak zorunda bırakmış, zaman kaybettirmiş, yormuş ve yıpratmıştır.

Akılsız it, nereye gideceğini bilmediğinden nasıl yollarda dolaşarak yorulursa, belli bir amacı olmadan çalışan kimsede hayatını, hiçbir başarı göstermeden tüketir. Bazı insanların girişimleri, mücadeleleri, sapkınlıkları ve yaptıkları işler aptallıklarından dolayı sonuçsuz ve yıpranmalarına neden oluyor. Bunun nedeni, iyi düşünmeden işe girdikleri ve planlamadığı ve karşılaşacakları aksaklıkları hesaplamamış olmalarıdır.

Böyle bir giriş onları tekrar tekrar yapmaya, zaman kaybetmeye, yorulmaya ve yıpranmaya zorladı. Akılsız köpek, nereye gideceğini, yollarda yürürken nasıl yorulduğunu bilmediği için, belirli bir amaç olmadan çalışan herhangi bir kişide başarı olmadan hayatını tüketir.

  • Ahmak iti yol kocatır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ahmak iti yol kocatır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ahmak iti yol kocatır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ahmak iti yol kocatır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ahmak iti yol kocatır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ahmak iti yol kocatır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri