Akıl akıldan üstündür

Bir kimsenin aklına gelmeyen bir çare, başka birinin aklına gelebilir. Her insan aynı anlayış, bilgi ve düşünme yapısına sahip değildir. Bizim aklımıza gelmeyen, bir başkasının aklına gelebilir.

Biri bizden daha iyi düşünüp karanlık bir noktada bize ışık tutabilir. Bu bakımdan önemli işlerimizde güvenli, geniş düşünce sahibi kimselere danışmaktan, onların bilgi ve tecrübesine başvurmaktan kaçınmamalıyız. Sorunlarımızın çözümü için akıl, bilgi ve deneyim bakımından bizden daha üstün kişilere danışmalıyız.

Her insan aynı anlayış, bilgi ve düşünme gücüne sahip değildir. Bizim akletmediğimizi, bir başkası akledebilir. Önemli sorunlarda güvendiğiniz akıllı kimselerin düşüncesini sorunuz.

Sizin düşünemediğinizi başkası, onunda düşünemediğini bir başkası düşünüp sizi aydınlatabilir. İnsanın kendi aklını her konuda yeterli görmesi yanlıştır. Önemli meselelerde güvendiğimiz akıllı kimselerin düşüncesini sormalıyız.

Bizim düşünemediğimizi başkası, onunda düşünemediğini bir başkası düşünüp bizi aydınlatabilir. İnsanın düşünemediğini bir başkası düşünebilir. Bir konuya ne kadar hakim olunursa olunsun, o konu hakkında başkalarının fikrinide almak fayda getirir.

Danışmağa önem vermek gerekir, birinin bilmediğini bir başkası bilebilir. Birinin düşünemediği bir çare, başka birinin aklına gelebilir. Her insan aynı anlayış, bilgi ve düşünce yapısına sahip değildir.

Aklımıza gelmeyen başka birinin zihnine gelebilir. İnsan bizden daha iyi düşünebilir ve bize karanlık bir yerde ışık tutabilir. Bu bağlamda, güvenli, geniş görüşlü insanlara danışmaktan ve önemli çalışmalarımızdaki bilgi ve deneyimlerine başvurmaktan kaçınmamalıyız.

Sorunlarımızın çözümü için zeka, bilgi ve deneyim açısından bizden üstün insanlara danışmalıyız. Her insan aynı anlayış, bilgi ve düşünme gücüne sahip değildir. Başka biri anlamadığımızı anlayabilir.

Önemli sorunlara güvendiğiniz akıllı insanların görüşlerini sorun. Başka biri sizi düşünemeyeceğinizi düşünebilir ve düşünemeyen biri sizi aydınlatabilir. Kişinin zihnini her açıdan yeterli görmek yanlıştır.

Önemli konularda güvendiğimiz akıllı insanların görüşlerini sormalıyız. Başka biri düşünemeyeceğimizi düşünebilir ve bir başkası bizi aydınlatamaz. Birisi düşünemeyeceğini düşünebilir.

Bir konu ne kadar hakim olursa olsun, başkalarının konuyla ilgili görüşlerini almak faydalıdır. Danışmanlığa dikkat etmek gerekir, başka biri bilmediğini bilebilir.

  • Akıl akıldan üstündür atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Akıl akıldan üstündür atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Akıl akıldan üstündür atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Akıl akıldan üstündür atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Akıl akıldan üstündür atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Akıl akıldan üstündür atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri