Akıl için tarik birdir

Bir mesele ancak akıl yoluyla çözülebilir. Bu yol ise tektir. Doğru düşünenlerin, mantıklı olanların bu yolu izlediklerinde vardıkları sonuç hep aynı olacaktır.

Aklın ve mantığın yolu izlenmezse, varılan sonuç yanlış olacaktır. Karışık bir sorunun çözümünü, iyi düşündüklerine inandığınız birkaç kişiden ayrı ayrı sorsanız, aynı yanıtı alırsınız. Bu sonuca nasıl vardıklarını araştırırsanız görürsünüz ki hepsi deyargılamalarında aynı mantık yolunu kullanmışlardır ve size şunu söylerler, doğruyu bulmakiçin aklın izleyeceği bir tek yol vardır.

Bu yoldan gidenlerin hepsi aynı sonuca varır, yanidoğruyu bulur. Başka yollar, aklın izleyeceği yollar olmadığından insanı yanlış sonuca götürür. Normal düşünenler için yapılacak şeyler, herhangi bir meselede alınacak tedbirler birdir.

Bir sorun ancak akıl yoluyla çözülebilir. Bu yol benzersizdir. Doğru düşünen ve mantıklı olan kişiler bu yolu takip ettiğinde her zaman aynı olacaktır.

Akıl ve mantık yolu izlenmezse, sonuç yanlış olacaktır. Karışık bir sorunun çözümünü iyi düşündüklerini düşündüğünüz birkaç kişiden ayrı olarak sorarsanız, aynı cevabı alırsınız. Bu sonuca nasıl geldiklerini araştırırsanız, hepsinin kararlarında aynı mantığı kullandığını göreceksiniz ve gerçeği bulmak için takip edilecek tek bir yol olduğunu size söyleyecekler.

Bu şekilde giden herkes aynı sonuca varır, böylece gerçeği bulurlar. Diğer yollar insanları yanlış sonuca götürür, çünkü aklın izleyeceği hiçbir yol yoktur. Normal düşünürler için yapılması gerekenler, her konuda alınacak tedbirler birdir.

  • Akıl için tarik birdir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Akıl için tarik birdir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Akıl için tarik birdir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Akıl için tarik birdir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Akıl için tarik birdir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Akıl için tarik birdir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri