Akıl isen açma sırrın dostuna çünkü dostun dostu vardır oda söyler dostuna

Bir sır en yakın dosta bile söylenmemelidir. Sır özeldir ve gizli tutulmalıdır. Onun gerçekten duyulup yayılması istenmiyorsa, dosta bile açılmamalıdır.

Açılırsa oda ağzından kaçırabilir yada yakınına anlatabilir, bunu başkaları duyabilir, saklamaya çalıştığın şey sır olmaktan çıkar, yayılır. Unutmayın sır, kişinin silahıdır, bu silahı başkalarına kaptırmayın. Akil, akıllı.

Bir sırrı en yakınına bile açsan, artık gizli kalmaz. En yakın arkadaşına bile bir sır söylenmemelidir. Sır özeldir ve gizli tutulmalıdır.

Gerçekten duyulmak ve yayılmak istenmiyorsa, arkadaşa açılmamalıdır. Açılırsa, odanın ağzından kaçabilir veya yakınına söyleyebilir, diğerleri duyabilir, gizlemeye çalıştığınız şey sır değil, yayılır. Unutmayın, sır kişinin silahıdır, bu silahı başkalarına almayın.

Akıllı zeki. En yakınına bir sır açsanız bile, artık gizlenmeyecektir.

  • Akıl isen açma sırrın dostuna çünkü dostun dostu vardır oda söyler dostuna atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Akıl isen açma sırrın dostuna çünkü dostun dostu vardır oda söyler dostuna atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Akıl isen açma sırrın dostuna çünkü dostun dostu vardır oda söyler dostuna atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Akıl isen açma sırrın dostuna çünkü dostun dostu vardır oda söyler dostuna atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Akıl isen açma sırrın dostuna çünkü dostun dostu vardır oda söyler dostuna atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Akıl isen açma sırrın dostuna çünkü dostun dostu vardır oda söyler dostuna atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri