Akıl kişiye (adama) sermayedir

Bir kimsenin giriştiği işlerde en büyük yardımcısı aklıdır. Giriştiğimiz hemen bütün işlerde başarılı yada başarısız olmamızdaki en büyük etken akıldır. O, yapmaya çalıştığımız işte baş aracımızdır.

Onu gerektiği gibi, yerinde kullanırsak iyi sonuç almamız kolaylaşır. Hemen her işte bir sermayeye gerek duyulduğu açıktır. Bu sermayede paradır.

Ama unutmayalım ki, paranında işe yarar şekilde kullanılması akılla olur. İnsana öncelikle lazım olan akıl sermayesidir. Aklı yerinde ve düşünmek gibi bir sermayesi olanpara ve mal gibi sermayelerden yoksunda olsabunları aklı sayesinde telafi eder.

Bundan dolayı bir kimsenin giriştiği bütün işlerde temel araç ve en büyük etken akıldır. Bir insanın işlerinde en büyük asistanı zihnidir. Neredeyse üstlendiğimiz tüm işlerde başarımız veya başarısızlığımızdaki en büyük faktör akıldır.

Yapmaya çalıştığımız şeyde ana aracımızdır. Düzgün kullanırsak iyi sonuçlar almamız daha kolay olacaktır. Neredeyse her işte sermayeye ihtiyaç duyulduğu açıktır.

Bu sermayede para. Ancak, paranız için iyi çalışan bir şekilde parayla kullanılabileceğini unutmayın. Öncelikle insan için gerekli olan aklın başkentidir.

Düşünmesi gereken bir sermayesi olan para ve meta gibi zihinsel olarak sermayeden yoksunsa, bunları akıl yoluyla telafi eder. Bu nedenle, bir kişinin girdiği tüm çalışmalarda ana araç ve en büyük faktör zihindir.

  • Akıl kişiye (adama) sermayedir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Akıl kişiye (adama) sermayedir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Akıl kişiye (adama) sermayedir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Akıl kişiye (adama) sermayedir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Akıl kişiye (adama) sermayedir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Akıl kişiye (adama) sermayedir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri