Akıl yaşta değil baştadır

Akıllı olmanın yaşla ilgisi yoktur, bazı küçükler büyüklerden daha akıllı olabilir. Akıllı olma ile yaşlı olma arasında ilgi yoktur. İnsanın yaşlanması, aklının artması anlamına gelmez.

İnsan büyüyebilir fakat aklı kıt kalabilir. Biliriz ki, pek çok genç yaşça büyük olanlardan daha akıllıdırlar. İnsanlar yaşlandıkça tecrübe sahibi olabilirler ama tecrübe akıllı olanların işine yarar, akılsızların değil.

Bir kimsenin yaşı büyümekle organları büyür, boyu uzar. Fakat akıl doğuştan geldiği şekliyle kalır. İnsan büyümekle oda büyümez.

Nice gençler vardır ki, saçı sakalı ağarmış olanlardan daha akıllıdır. Yani küçük çocuklar küçük oldukları için onlara kızmamamlıyız. Kabiliyet ve bilgi yaşa bağlı değildir.

Genç bir insan yaşlı bir insandan daha akıllı olabilir. Akıllı olmanın yaşla ilgisi yoktur, bazı küçük olanlar yaşlılardan daha akıllı olabilir. Akıllı olmak ve yaşlı olmak arasında bir ilişki yoktur.

İnsanların yaşlanması, artan zihin anlamına gelmez. Kişi büyüyebilir, ama zihni az olabilir. Birçok gencin yaşlılardan daha zeki olduğunu biliyoruz.

İnsanlar yaşlandıkça deneyime sahip olabilirler, ancak deneyim akılsız değil, akıllı olanlar için işe yarar. Bir kişinin yaşı büyür, organları büyür ve daha uzar. Fakat zihin doğduğu gibi kalır.

Oda insan büyümesi ile büyümez. Saçları ağartılmış olanlardan daha akıllı olan birçok genç var. Bu yüzden onlara kızmamalıyız çünkü küçük çocuklar küçüktür.

Yetenek ve bilgi yaşa bağlı değildir. Genç bir kişi yaşlı bir kişiden daha akıllı olabilir.

  • Akıl yaşta değil baştadır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Akıl yaşta değil baştadır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Akıl yaşta değil baştadır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Akıl yaşta değil baştadır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Akıl yaşta değil baştadır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Akıl yaşta değil baştadır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri