Akıl yiğide sermayedir

Giriştiğimiz hemen bütün işlerde başarılı yada başarısız olmamızdaki en büyük etken akıldır. O, yapmaya çalıştığımız işte baş aracımızdır. Onu gerektiği gibi, yerinde kullanırsak iyi sonuç almamız kolaylaşır.

Hemen her işte bir sermayeye gerek duyulduğu açıktır. Bu sermayede paradır. Ama unutmayalım ki, paranında işe yarar şekilde kullanılması akılla olur.

Kişinin yaptığı işte başarı sağlaması, aklını kullanması ile orantılıdır. Öyle ki, çok parası var ve aklı yoksa başarısız, aynı şekilde çok aklı var ancak parası yoksa ise yine başarısız olur. Fakat en önemlisi işi bilmek, aklı başında biri olmak gerekir.

Neredeyse üstlendiğimiz tüm işlerde başarımız veya başarısızlığımızdaki en büyük faktör akıldır. Yapmaya çalıştığımız şeyde ana aracımızdır. Düzgün kullanırsak iyi sonuçlar almamız daha kolay olacaktır.

Neredeyse her işte sermayeye ihtiyaç duyulduğu açıktır. Bu sermayede para. Ancak, paranız için iyi çalışan bir şekilde parayla kullanılabileceğini unutmayın.

Bir kişinin başarısı zihnini kullanmakla orantılıdır. Öyle ki çok parası var ve eğer aklı yoksa, çok fazla aklı var, ama parası yoksa, tekrar başarısız olacak. Ama en önemli şey işi bilmek ve aklı başında bir insan olmak.

  • Akıl yiğide sermayedir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Akıl yiğide sermayedir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Akıl yiğide sermayedir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Akıl yiğide sermayedir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Akıl yiğide sermayedir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Akıl yiğide sermayedir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri