Akıllı evladın var neylersin mali akılsız evladın var neylersin mali?

Bir baba çocuklarına mal bırakmalıyım diye çalışıp çabalamamalıdır. Evlat akıllı ise malı kendisi kazanır, baba malına ihtiyaç duymaz. Akılsız evlat ise, babası ne kadar mal bırakırsa bıraksın, zahmetsiz elde ettiği için yer, içer malı tüketir, malsız kalır.

Bu duruma göre babasının ona mal bırakması gerekmez. Bir baba çalışmamalı ve çocuklarını terk etmesine izin vermeye çalışmalıdır. Oğul akıllıysa, malları kendisi kazanır, babanın mallara ihtiyacı yoktur.

Akılsız oğlu, babası ne kadar ayrılırsa ayrılsa da yiyor, tüketiyor ve tüketiyor çünkü zahmetsizce başardı. Bu duruma göre, babasının kendisine mal bırakması gerekmiyor.

  • Akıllı evladın var neylersin mali akılsız evladın var neylersin mali? atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Akıllı evladın var neylersin mali akılsız evladın var neylersin mali? atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Akıllı evladın var neylersin mali akılsız evladın var neylersin mali? atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Akıllı evladın var neylersin mali akılsız evladın var neylersin mali? atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Akıllı evladın var neylersin mali akılsız evladın var neylersin mali? atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Akıllı evladın var neylersin mali akılsız evladın var neylersin mali? atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri