Ak akçe kara gün içindir

Çalışarak kazandığımız para, dar zamanımızda bizi sıkıntıdan kurtarır. Sağlıklı ve imkanlarımız varken emek vererek, alın teri dökerek kazandığımız para, sıkıntılı anlarımız ve zor günlerimiz içindir, bizi darlıktan bu para çekip kurtarır, rahata erdirir. Dara düşülen günlerimizde bu parayı harcamaktanda geri durmamalı, çekinmemeliyiz.

İmkanların iyi olduğu zamanlarda, yaşanabilecek zor zamanlar için yatırım yapmak gerekir. Akçe, eskiden kullanılan küçük gümüş para. Emek vererek, alın teri dökerek kazandığımız para, sıkıntılı anlarımız ve zor günlerimiz içindir, bizi darlıktan bu para çekip kurtarır, rahata erdirir.

Kötü günler için mutlaka para ayırmalıyız. Sana daha önce har vurup harman savurmamanı söylemiştim, he tabi tabi çünkü ak akçe kara gün içindir. Ertancan turan daha önce para konusunda tutumlu davranmadınız, haliyle ak akçe kara gün içindir.

Eyüp koç anlamı, normal ve mutlu günlerimizde kazandığımız paraları nasıl olsa kazanıyorum diyerek hepsini birden tükmek doğru değildir. Gün gelir o parayı kazanacak gücü ve imkanları bulamayız. İşte o zaman mutlu ve sıhhatli günlerimizde çalışırken arttırdığımız paralar kötü bir gün kara günlerimizde yardımcı olur.

Türlü sıkıntılarla kazandığımız para, dar zamanlarda imdadımıza yetişir ve yüzümüzü güldürür. Parayı kazanmak kadar, onu gerektiğinde harcamakta bir hünerdir. Böyle durumlarda parayı harcamaktan çekinmemeliyiz.

Gerektiği yerde ve zamanında kazanılmış parayı harcamamak çok çirkin bir davranıştır. Helal yolla edinilmiş her kazanç, dar zamanlarımızda kullanmak, sıkıntılarımızından kurtulmak, dara düşmeden ihtiyaçlarımızı karşılamak içindir. Zamanında kazanılıp biriktirilmiş kazancımızı sıkıntıya düşmemek için harcamaktan çekinmememiz gerekir.

Sıkıntılı günler için para biriktirmelidir. Çalışarak kazandığımız para bizi dar zamanımızda can sıkıntısından kurtarıyor. Çaba yaparak ve yapabildiğimiz zaman ter dökerek kazandığımız para, sıkıntılı anlarımız ve zor günlerimiz için, bizi kıtlıktan kurtaracak ve rahatlıktan kurtaracak.

Bu parayı daralma günlerimizde harcamamaktan çekinmemeliyiz. Fırsatlar iyi olduğunda, yaşamak için zor zamanlara yatırım yapmak gerekir. Akçe geçmişte kullanılan küçük bir gümüş madeni paradır.

Çaba yaparak ve ter dökerek kazandığımız para, sıkıntılı anlarımız ve zor günlerimiz için, bizi kıtlıktan kurtarıyor ve bizi rahattan kurtarıyor. Kötü günler için para kazanmalıyız. Tabii ki daha önce vurup karıştırmamanı söylemiştim, çünkü ak akçe kara günler içindir.

Ertancan turan, bugün olduğu gibi daha önce para konusunda tutumlu değildi. Eyüp teknik direktörü, normal ve mutlu günlerimizde kazandığımız parayı kazandığımı söyleyerek hepsini tüketmek doğru değil. Bir gün, bu parayı kazanmanın gücünü ve fırsatlarını bulamıyoruz.

İşte o zaman mutlu ve sağlıklı günlerimizde çalışırken topladığımız para kötü günlerimizde bize yardımcı oluyor. Çeşitli sıkıntılarla kazandığımız para kısa sürede yetişiyor ve bizi gülümsetiyor. Gerektiğinde harcamak ve para kazanmak için bir hile.

Bu gibi durumlarda para harcamaktan çekinmemeliyiz. Kazanılan parayı ihtiyaç duyulduğu yerde ve zamanda harcamak çok çirkin bir davranıştır. Helal yoldan elde edilen her kazanç, dar zamanlarımızda kullanmak, sıkıntılarımızdan kurtulmak, daralara düşmeden ihtiyaçlarımızı karşılamaktır.

Kazanılan ve biriken kazançlarımızı sıkıntıdan kaçınmak için zamanında harcamaktan çekinmemeliyiz. Sıkıntılı günler için para biriktirmelidir.

  • Ak akçe kara gün içindir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ak akçe kara gün içindir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ak akçe kara gün içindir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ak akçe kara gün içindir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ak akçe kara gün içindir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ak akçe kara gün içindir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri