Akarsuya inanma eloğluna dayanma

Akışı ne kadar yavaş olursa olsun akarsuya girmek tehlikelidir, eloğluna güvenmekde doğru değildir, insanı zarara sokabilir. Kimi akar sular yavaş aktığı için tehlikesiz görünebilir, ancak yinede güvenmemelidir. Bir an o suya kapılıp sürüklenebilir, derinlere ve akıntılara çekilip boğulabiliriz.

Eloğluda tıpkı bu akar sular gibidir, kimi yanlarına bakarak onlara güven duyamayız. Çıkarı için bizi tuzağa düşürebilir, başımıza olmadık işler açabilir, zor durumda bırakıp zarara uğratabilir. Bunun için temkinli olmalıyız.

Akışı ne kadar yavaş olursa olsun, akar suya girmek tehlikelidir. İnsan sürüklenip, burgaca rastlayıp boğulabilir. Bunun gibi birkaç beğenilir durumuna bakıp el oğluna güvenmek doğru değildir.

Anlaşamayacağınız, sizin için zarara yol açan tutumları bulunabilir. Anlaşamayacağınız, sizin için zarara yol açan tutumları bulunabilir, bunun için sizi düş kırıklığına uğratabilir. Başkalarına fazla güvenmemek lazımdır, dostlukları geçici olabilir.

Akış ne kadar yavaş olursa olsun, akışa girmek tehlikelidir, egonuza güvenmek doğru değildir, kişiye zarar verebilir. Bazı akan sular yavaş aktıklarından tehlikeli görünebilir, ancak yine de güvenmemelidir. Bir an için o suya yakalanabilir, sürüklenebilir, derine ve akıntılara çekilebilir ve boğulabiliriz.

Eloğlu'ndaki akan sular gibi, onlara bakarak onlara güvenemeyiz. İlgisi için bizi tuzağa düşürebilir, beklenmedik işler açabilir ve zor bir durumda bırakabilir. Bunun için temkinli olmalıyız.

Akış ne kadar yavaş olursa olsun, akan suya girmek tehlikelidir. Biri sürüklenebilir, hamburgerle karşılaşabilir ve boğulur. Bunun gibi birkaç beğeniye bakmak ve oğlunuza güvenmek doğru değildir.

Kabul etmediğiniz ve size zarar veren tutumlar olabilir. Size zarar verebilecek, sizi hayal kırıklığına uğratabilecek, anlaşılmaz tutumlarınız olabilir. Kişi başkalarına çok güvenmemeli, dostlukları geçici olabilir.

  • Akarsuya inanma eloğluna dayanma atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Akarsuya inanma eloğluna dayanma atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Akarsuya inanma eloğluna dayanma atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Akarsuya inanma eloğluna dayanma atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Akarsuya inanma eloğluna dayanma atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Akarsuya inanma eloğluna dayanma atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri