Alçak yerde yatma sel alır yüksek yerde yatma yel alır

İnsan kendi durumuna göre bir yaşam tarzı benimsemeli, arkadaşlarınıda ona göre seçmelidir. İnsan hiçbir işinde aşırılığa kaçmamalı, orta bir yol izlemelidir. Gerek maddi, gerekse manevi yönden kendisine en uygun olanı seçmelidir.

Orta bir yol izlemeye yanaşmayan insana hem çok düşük, hemde çok yüksek hayat biçimi zarar verir. İnsan kendi durumuna uygun bir yaşayış sürmeli, arkadaşlarını ona göre seçmelidir. Çok aşağı yaşayış koşullarıda kendisine ve geçindirmekle yükümlü olduğu kimselere zarar verir.

İnsanın mutlu bir hayat sürmesi, gelir düzeyine ve sosyal çevresine uygun bir yaşam biçimi sergilemesiyle mümkündür. Her işte orta yol hayırlıdır. Çok yüksekte olmanında, çok aşağıda bulunmasınında ayrı ayrı mahzunları vardır.

Kişi kendi durumuna göre bir yaşam tarzı benimsemeli ve arkadaşlarını buna göre seçmelidir. Kişi işlerinin hiçbirinde uç noktalara gitmemeli, orta yoldan gitmelidir. Hem maddi hem de manevi olarak ona en uygun olanı seçmelidir.

Orta yolu takip etmek istemeyen insanlar hem çok düşük hem de çok yüksek yaşam tarzına zarar verecektir. Kişi durumuna uygun bir yaşam sürmeli ve arkadaşlarını buna göre seçmelidir. Çok düşük yaşam koşullarında, kendisine ve desteklemekle yükümlü olduğu kişilere zarar verir.

Bir kişinin gelir düzeyine ve sosyal ortama uygun bir yaşam tarzı sergileyerek mutlu bir yaşam sürmesi mümkündür. Orta yol her şeyde iyidir. Kendi eyerleri var, çok yüksek ve çok düşük.

  • Alçak yerde yatma sel alır yüksek yerde yatma yel alır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Alçak yerde yatma sel alır yüksek yerde yatma yel alır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Alçak yerde yatma sel alır yüksek yerde yatma yel alır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Alçak yerde yatma sel alır yüksek yerde yatma yel alır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Alçak yerde yatma sel alır yüksek yerde yatma yel alır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Alçak yerde yatma sel alır yüksek yerde yatma yel alır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri