Alışmadık götte don durmaz

Bir kimse alışmadığı, sıkıcı bir duruma kendini kolay kolay uyduramaz, ondan bir an önce kurtulmaya çalışır. Bir kişi yabancısı olduğu, alışmadığı, sıkıcı duruma kendini kolay kolay uyduramaz. Ondan bir an önce kurtulmaya çalışır.

Bir kimse alışmadığı, sıkıcı duruma kendini kolay kolay uyduramaz. Ondan kurtulmaya çalışır. İnsanlar hayatlarını kurdukları düzene göre idame ettirirler.

Yaşamları boyunca istedikleri ve bildikleri işlerle uğraşmak isterler. Bir kişi hiç alışık olmadığı, sıkıcı, bilmediği ve yabancısı olduğu şeyi yapmaya çalıştırılıyorsa o işten bir an önce kurtulmaya çalışır. Kolay kolay o şeye adapte olamaz.

Hiç kimse alışmadığı sıkıcı bir duruma kolayca uyum sağlayamaz ve mümkün olan en kısa zamanda ondan kurtulmaya çalışır. Bir kişi kendini bir yabancı olduğu sıkıcı bir duruma kolayca adapte edemez, alışık değildir. En kısa zamanda ondan kurtulmaya çalışır.

Hiç kimse alışmadığı sıkıcı duruma kolayca uyum sağlayamaz. Ondan kurtulmaya çalışıyor. İnsanlar hayatlarını belirledikleri sıraya göre sürdürürler.

Yaşamları boyunca istedikleri ve bildikleri şeylerle uğraşmak istiyorlar. Bir kişi alışık olmadığı şeyi yapmaya çalışıyorsa, sıkıcı, bilmiyor ve bir yabancıysa, bu işten en kısa zamanda kurtulmaya çalışıyor. O şeye kolayca uyum sağlayamaz.

  • Alışmadık götte don durmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Alışmadık götte don durmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Alışmadık götte don durmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Alışmadık götte don durmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Alışmadık götte don durmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Alışmadık götte don durmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri