Al elmaya taş atan çok olur

Değerli kimselere sataşan çok olur. Önemli, etkili makam ve mevkileri elde etmeye çalışan çok olur. Güzel kız, yakışıklı delikanlı gibi değerli, güzel ve çekici olan şeyler herkesin dikkatini çeker.

Kimileri onu elde etmeye çalışırken, kimileride kıskançlığa düşüp onun aleyhinde çalışırlar. Önemli, parlak mevkileri elde etmeye çalışan çok olur. Değerli, güzel ve çekici olan şey herkesin dikkatini çeker.

Güzellere musallat olan, değerli insanlara çatan, parlak yeri elde etmeye çalışan çok olur. Meyve veren ağaç taşlanır, meyveli ağaç taşlanır. İnsanlar, kendilerinde olmayan güzellik ve meziyetlere karşı yaratılış gereği azda olsa kıskançtırlar.

Gösterişli bir şeyin üstüne düşen çok olur. Değerli kimseler çok tenkit edilir. Bir sürü can sıkıcı değerli insan olurdu.

Önemli, etkili pozisyonlar ve pozisyonlar elde etmeye çalışan birçok kişi var. Güzel kız, yakışıklı çocuk gibi değerli, güzel ve çekici şeyler herkesin dikkatini çeker. Bazıları anlamaya çalışır, diğerleri kıskanır ve buna karşı çalışır.

Önemli, parlak pozisyonlar elde etmeye çalışan birçok kişi var. Değerli, güzel ve çekici olan herkesin dikkatini çeker. Güzellikleri rahatsız eden, onları değerli insanlara çalan ve aydınlık bir yer edinmeye çalışan birçok kişi var.

Meyve ağacı taşlanır, meyve ağacı taşlanır. İnsanlar kıskanç, az da olsa, güzellikte ve içlerinde olmayan değerlere karşı yaratıma ihtiyaç duyarlar. Gösterişli bir şeye düşen çok şey var.

Değerli insanlar çok eleştiriliyor.

  • Al elmaya taş atan çok olur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Al elmaya taş atan çok olur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Al elmaya taş atan çok olur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Al elmaya taş atan çok olur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Al elmaya taş atan çok olur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Al elmaya taş atan çok olur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri