Al kibar kızını işlerin bulana bulana al çitak kızını gezsin eylene eylene

Kişilerin en büyük marifetlerinden birisi, erkek çocuklarını hayırlısı ile evlendirdikten sonra çoluk çocuğa karıştığını görmektir. Bizlerde birer erkek çocuk isek alacağımız kızı iyi bilmeli, ailemizi ve kendimizi mağdur etmemeliyiz. Kibar ve zarif olmasının yanı sıra eğer çokta çıt kırıldım bir bayanla evlenirsek işlerimiz aksar, evimizin işleri görülmez, zamanla büyük sorunlar yaşanılır.

Kadın her zaman evini kibarlık göstermeden korumalı ve bakmalıdır. Çitak kızı diye bahsedilen bayanlar ise aslında çiti ak, yani elbiseleri, giydikleri beyaz anlamında, bakımlı kişiler için kullanılmıştır. Bu tip birisi ile evlenmemiz ise o kişinin sürekli gezmesinin sebebiyle hiçbir iş yapmayacağı anlamını taşımaktadır.

Buda zamana bizi ve ailemizi harap eder, daha büyüklerimizin sıkıntı duyacağı konuların oluşmasına kadar ilerler. .

  • Al kibar kızını işlerin bulana bulana al çitak kızını gezsin eylene eylene atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Al kibar kızını işlerin bulana bulana al çitak kızını gezsin eylene eylene atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Al kibar kızını işlerin bulana bulana al çitak kızını gezsin eylene eylene atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Al kibar kızını işlerin bulana bulana al çitak kızını gezsin eylene eylene atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Al kibar kızını işlerin bulana bulana al çitak kızını gezsin eylene eylene atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Al kibar kızını işlerin bulana bulana al çitak kızını gezsin eylene eylene atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri