Al kibar kızını işlesin bulana bulana al çıtak kızını gezsin eğlene eğlene

Kız çocuklarının eğitimi ailede başlar. Kişilik ve yetenekleri, aile bireylerinin tutum ve davranışlarına göre zamanla şekillenir. Eğitimli, kültürlü, görgülü bir ailede yetişen kız, evlendiğinde kendi evindede ailesinden gördüklerini taklit eder.

Uysal ve eşine saygılı, sorumluklarını yerine getiren biri olarak yuvasına sahip çıkar. Mutlu ve huzurlu bir yuvası olur. Huysuz ve geçimsiz bir ailede yetişen kızda, evlilikte kendine düşen sorumlulukları yerine getirmez.

Keyfine eğlenmesine bakar. Böyle kişilerinde mutlu bir yuva sahip olması kolay beklenemez. Çıtak, kaba, huysuz, kavgacı.

Ailede kız çocuklarının eğitimi başlar. Kişilik ve yetenekler zaman içinde aile üyelerinin tutum ve davranışlarına göre şekillenir. Eğitimli, kültürlü bir ailede büyüyen kız, kendi evinde ailesinden gördüklerini taklit eder.

Uysal ve eşine saygı duymak, evine sorumluluklarını yerine getiren biri olarak bakmak. Mutlu ve huzurlu bir evi var. Huysuz ve uyumsuz bir ailede büyüyen kız, evlilikteki sorumluluklarını yerine getirmez.

Eğlencesinden hoşlanıyor. Böyle insanlarda mutlu bir eve sahip olmak kolay değildir. O çirkin, kaba, huysuz, kavgacı.

  • Al kibar kızını işlesin bulana bulana al çıtak kızını gezsin eğlene eğlene atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Al kibar kızını işlesin bulana bulana al çıtak kızını gezsin eğlene eğlene atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Al kibar kızını işlesin bulana bulana al çıtak kızını gezsin eğlene eğlene atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Al kibar kızını işlesin bulana bulana al çıtak kızını gezsin eğlene eğlene atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Al kibar kızını işlesin bulana bulana al çıtak kızını gezsin eğlene eğlene atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Al kibar kızını işlesin bulana bulana al çıtak kızını gezsin eğlene eğlene atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri