Alacakla verecek (borç) ödenmez

Bir yerden alacağınız parayla başka bir yere olan borcunuzu kapatamazsınız. Kimilerine borçlu, kimilerindende alacaklı olabiliriz. Ne var ki, borcumuza karşılık, alacağımıza güvenip onunla borcumuzu ödeyebileceğimizi düşünmemeliyiz.

Böyle yaparsak tedbirsiz hareket etmiş oluruz. Borcumuzun ödenme günü geldiğinde, eğer alacağımız bize ödenmemişse zor durumda kalabiliriz. Bu yüzden borcumuzu, alacağımızla öderiz hesabına gitmek doğru değildir, bu bir tedbirsizliktir.

Bir yerden alacağınız para ile başka bir yere olan borcunuzu kapanmış saymak ihtiyatsızlıktır. Çünkü alacağınız belki elinize geçmez. Oysa borcunuzu ödemek zorundasınız.

Bir yerden aldığınız para ile borcunuzu başka bir yere kapatamazsınız. Bazılarına borçlu olabiliriz ve başkalarına borçlu olabiliriz. Ancak borcumuza güvenip borcumuzu ödeyebileceğimizi düşünmemeliyiz.

Bunu yaparsak, dikkatli davranacağız. Borcumuz vadesi geldiğinde, borcumuz bize ödenmezse zor bir durumda olabiliriz. Bu nedenle, borcumuzu alacağımız parayla ödeyeceğimiz hesabına gitmek doğru değil, bu bir haksızlık.

Bir yerden alacağınız para ile borcunuzu başka bir yere saymak kaçınılmazdır. Çünkü belki anlamazsınız. Ancak borcunuzu ödemek zorundasınız.

  • Alacakla verecek (borç) ödenmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Alacakla verecek (borç) ödenmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Alacakla verecek (borç) ödenmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Alacakla verecek (borç) ödenmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Alacakla verecek (borç) ödenmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Alacakla verecek (borç) ödenmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri