Alim unutmuş kalem unutmamış

İnsan ne kadar bilgili olursa olsun her şeyi aklında tutamayacağı için unutulmaması istenilen şey mutlaka yazılmalıdır. İnsan ne kadar eğitimli, bilgi sahibi olursa olsun, her şeyi aklında tutması mümkün değildir. Bir süre sonra bildiklerini unutabilir.

Değerli ve önemli bilgiler unutulmaması için yazılı olarak arşivlenmelidir. Dersimiz. Com böylece bilgiler yüzyıllar boyunca kuşaktan kuşağa geçer.

Herkes onu okur, faydalanır, birbirine anlatır. İnsan ne kadar bilgili olursa olsun, her şeyi aklında tutamaz, birçoklarını unutur. Unutulmaması istenen şey, yazılmalıdır.

Böylece yüzyıllar boyunca kuşaktan kuşağa geçer. Herkes onu okur, birbirine anlatır. Hitabeler gibi yazılı anıtları günümüze taşıyan tek belirti ve önem kazanmasını sağlayan tek kavram üzerlerindeki yazılardır.

Alimde olsak, bilim adamıda olsak, beyin tekrar edilmeyen her şeyi bir zaman sonra unutur, unutmasa bile hatırlatılması için bir ibare arar. Ancak yazılı hiçbir şey unutulmaz, her görüldüğünde hatırlanır, hatırlanmasa bile bilmeyen bir insana ne anlatılmak istediğini anlatmaya yeterlidir. Herkes yazılı olanı bilir, kuşaktan kuşağa bu hep bu şekilde olmuştur.

Bir insan ne kadar bilgili olursa olsun, ne yazılması gerektiğini kesinlikle hatırlamalıdır. İnsanlar ne kadar eğitimli ve bilgili olursa olsun, her şeyi akılda tutmak mümkün değildir. Bir süre sonra bildiklerini unutabilir.

Unutulmaması için değerli ve önemli bilgiler yazılı olarak arşivlenmelidir. Dersimiz. Com böylece bilgi yüzyıllar boyunca nesilden nesile geçer.

Herkes birbirini okur, yararlar ve anlatır. İnsan ne kadar bilgili olursa olsun, her şeyi hatırlayamaz, birçok kişiyi unutur. Unutulmaması gereken şeyler yazılmalıdır.

Böylece yüzyıllar boyunca nesilden nesile geçer. Herkes okur ve birbirlerine söyler. Günümüze kadar retorik gibi yazılı anıtlar taşıyan tek işaret ve onları önem kazanan tek kavram, üzerlerindeki yazılardır.

İster bilim adamı ister bilim insanı olun, beyin tekrarlanmayan her şeyi unutur ve olmasa bile hatırlatılması gereken bir cümle arar. Bununla birlikte, yazılı hiçbir şey unutulmaz değildir, ne zaman görüldüğünde hatırlanır, bilmeyen bir kişiye ne söylemek istediklerini açıklamak yeterlidir. Herkes ne yazıldığını biliyor, bu her zaman nesilden nesile giden yol olmuştur.

  • Alim unutmuş kalem unutmamış atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Alim unutmuş kalem unutmamış atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Alim unutmuş kalem unutmamış atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Alim unutmuş kalem unutmamış atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Alim unutmuş kalem unutmamış atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Alim unutmuş kalem unutmamış atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri