Allah çam isteyene çam mum isteyene mum verir

Allahtanrıbol harcayana bol, az harcayana az verir. Allah, insanları ayırt etmez. O, çok harcayana çok, az harcayana az verir.

Bu, şu anlama gelir, çok harcayan kişi, çok çalışıp çok kazanır. Az harcayan kişi, az çalışıp az kazanır. Azla yetinmeyen kişi ise, çok çalışıp çok kazanabilir.

Bir kişi Allah'tan bir şey istiyorsa eğer sadece o şeyi istemekle elde edemez, bunun için çaba sarf etmesi gerekir. Eğer bir kişi çok harcıyorsa çok çalışıyor demektir ve Allah ona çok verir. Bir kişi az harcıyorsa az çalışıyor demektir ve Allah o kişiye az verir.

Bir kişi eğer ki az ile yetinemiyor ise çok çalışıp çok kazanmalıdır. Allahtanribol harcayanlara bol, harcayanlara az verir. Tanrı insanları ayırt etmez.

Çok harcayanlara, çok harcayanlara ve az harcayanlara verir. Bu, çok fazla harcama yapan, çok çalışan ve çok fazla kazanan kişi olduğu anlamına gelir. Az harcayan, daha az kazanan ve daha az kazanan bir kişi.

Daha azına razı olmayan bir kişi çok çalışabilir ve çok kazanabilir. Eğer bir kişi Allah'tan bir şey isterse, bunu sadece isteyerek başaramaz, bunun için çaba sarf etmek zorundadır. Eğer bir kişi çok harcıyorsa, çok çalışır ve Tanrı ona çok şey verir.

Eğer bir kişi çok az harcarsa, daha az çalıştığı ve Allah bu kişiye çok az şey verdiği anlamına gelir. Bir kişi daha azına razı olmazsa, çok çalışmalı ve çok kazanmalıdır.

  • Allah çam isteyene çam mum isteyene mum verir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Allah çam isteyene çam mum isteyene mum verir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Allah çam isteyene çam mum isteyene mum verir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Allah çam isteyene çam mum isteyene mum verir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Allah çam isteyene çam mum isteyene mum verir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Allah çam isteyene çam mum isteyene mum verir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri