Allah fukarayı sevindirmek isterse önce eşeğini yitirtir sonra buldurur

Maddi sıkıntı ve zorluklar içinde olan kişi, sevincin ne olduğunu pek bilmez. Ama bazen daha sıkıntılı hallere düşüp sonra yeniden eski durumuna kavuşsa o zaman sevincin nasıl şey olduğunu anlar. Dar bir geçim içinde olan kişi, sevincin ne olduğunu bilmez.

Ama bir süre bu dar geçimdende yoksun kalıp sonra yeniden eski geçime kavuşsa o zaman sevincin nasıl şey olduğunu anlar. Şu dünyada dar bir geçim içinde olan kişiler, sevincin ne olduğunu bilmez. Allah onlara bu dar geçimlerden sonra yeniden bolluk ve refah bir yaşam verir, o zaman sevincin ne olduğunu kolaylıkla anlarlar.

Mali zorlukları ve zorlukları olan bir kişi neşe hakkında fazla bir şey bilmiyor. Ancak bazen daha fazla sorun yaşar ve sonra eski haline gelirse, neşenin nasıl olduğunu anlar. Dar geçimdeki bir kişi neşenin ne olduğunu bilmiyor.

Ancak bir süre bu dar geçimden yoksun kalır ve sonra eski geçimine geri dönerse, sevincin neye benzediğini anlar. Bu dünyada dar geçimdeki insanlar neşenin ne olduğunu bilmiyorlar. Tanrı bu dar geçim kaynaklarından sonra onlara bolluk ve refah bir hayat verir ve sevincin ne olduğunu kolayca anlarlar.

  • Allah fukarayı sevindirmek isterse önce eşeğini yitirtir sonra buldurur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Allah fukarayı sevindirmek isterse önce eşeğini yitirtir sonra buldurur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Allah fukarayı sevindirmek isterse önce eşeğini yitirtir sonra buldurur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Allah fukarayı sevindirmek isterse önce eşeğini yitirtir sonra buldurur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Allah fukarayı sevindirmek isterse önce eşeğini yitirtir sonra buldurur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Allah fukarayı sevindirmek isterse önce eşeğini yitirtir sonra buldurur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri