Allah gümüş kapıyı kaparsa altın kapıyı açar

İşi bozulan kişi umutsuzluğa düşmemeli, Allahtanrının onu daha iyi bir işe kavuşturacağına inanmalıdır. İşleri kötü giden kişi Allah'tan umut kesmemelidir. Rahmeti bol olan yüce Allah, kimseyi rızıksız koymaz.

Allah ın bir sebeple bizi içine düştüğümüz kötü durumdan çıkarıp, daha iyi ve güzel bir duruma kavuşturacağına inancımız tam olmalıdır. Başarımızı engelleyen nedenleri saptayarak yeni girişimlerde bulunursak, sonuç bizim için olumlu olacaktır. Rahmeti bol olan yüce Allah, kimseyi rızksız koymaz.

İşi bozulan kişi umutsuzluğa düşmemelidir. Allahtanrının onu eskisinden daha iyi bir işe kavuşturacağına inanmalıdır. Ele geçen önemli bir fırsatı kaçırmış olabilirsiniz.

Fakat böyle bir durum karşısında ümitsizliğe kapılmamalı, üzerimize düşeni yapmaya devam etmeliyiz. Bu kararlılık ve ümitle, kaçırdığımız fırsattan daha önemlisini karşımızda buluruz. Allah insanı bir şeyde mahrum ederse, daha iyi başka bir şeyle memnun eder.

İşi bozulan kişi umutsuzluğa düşmemeli, Tanrı'nın ona daha iyi bir iş getireceğine inanmalıdır. İşi kötü olan bir kişi Allah için umut vermemelidir. Bolca merhameti olan Yüce Allah, kimseyi rızası olmadan koymaz.

Allah'ın bizi bir sebepten dolayı içine düştüğümüz kötü durumdan çıkaracağına ve bizi daha iyi ve daha iyi bir duruma getireceğine tam inancımız olmalı. Başarımızı engelleyen yeni nedenler belirler ve yeni girişimler yaparsak, sonuç bizim için olumlu olacaktır. Bolca merhameti olan Yüce Allah kimseyi riske atmaz.

İşi bozulan kişi umutsuzluğa kapılmamalıdır. Tanrı'nın ona eskisinden daha iyi bir iş getireceğine inanmalıdır. Ortaya çıkarılan önemli bir fırsatı kaçırmış olabilirsiniz.

Ancak böyle bir durum karşısında umutsuzluğa kapılmamalıyız, üzerimize düşeni yapmaya devam etmeliyiz. Bu kararlılık ve umutla kaçırdığımız fırsattan daha önemli buluyoruz. Tanrı insanı bir şeyden mahrum bırakırsa, başka bir şeyle daha iyi durumda olacaktır.

  • Allah gümüş kapıyı kaparsa altın kapıyı açar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Allah gümüş kapıyı kaparsa altın kapıyı açar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Allah gümüş kapıyı kaparsa altın kapıyı açar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Allah gümüş kapıyı kaparsa altın kapıyı açar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Allah gümüş kapıyı kaparsa altın kapıyı açar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Allah gümüş kapıyı kaparsa altın kapıyı açar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri