Allah isterse bir kulun işini mermere geçirir dişini istemezse işini muhallebi yerken kırar dişini

Bir kişinin şansı ve nasibi varsa hiç ummadığı yerden kazanç elde eder. Beklemediği başarıları elde eder, girişimlerinde başarılı olur. Bir kişinin şansı ve nasibi yoksa hiç ummadığı yerden kayıplar yaşar.

Beklediği ve inandığı şeyleri bile başaramaz, işleri ters gider. Talihli kişi, hangi işe el atsa başarılı olur. Talihsiz olanda en umutlu işten zararlı çıkar.

Allah şans ve talih verdiği kullarının başarılı olmasını sağlar, bu gibi kişiler neye ellerini atsalar becerirler, en zorları bile kolaylıkla yaparlar. Talihsiz ve şansız insan ise en basit işleri bile yapamaz, her işten zarar ve ziyanla ayrılır. Bir kişinin bir şansı veya şansı varsa, hiç beklemediği yerden para kazanacaktır.

Beklenmedik başarılara ulaşır ve girişimlerinde başarılı olur. Bir kişinin bir şansı veya şansı yoksa, hiç beklemediği yerden zarar görür. Beklediği ve inandığı şeyi bile başaramıyor, işleri yanlış gidiyor.

Şanslı kişi aldığı her işi başarabilir. Talihsiz durumda, en umutlu iş zararlı olur. Allah, şans ve servetinin başarılı olmasını sağlar, bu insanlar ellerinden geleni yapabilir ve hatta en iyisini yapabilirler.

Talihsiz ve şanssız insanlar, en basit işleri bile yapamazlar, her işten zarar ve kayıpla ayrılırlar.

  • Allah isterse bir kulun işini mermere geçirir dişini istemezse işini muhallebi yerken kırar dişini atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Allah isterse bir kulun işini mermere geçirir dişini istemezse işini muhallebi yerken kırar dişini atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Allah isterse bir kulun işini mermere geçirir dişini istemezse işini muhallebi yerken kırar dişini atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Allah isterse bir kulun işini mermere geçirir dişini istemezse işini muhallebi yerken kırar dişini atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Allah isterse bir kulun işini mermere geçirir dişini istemezse işini muhallebi yerken kırar dişini atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Allah isterse bir kulun işini mermere geçirir dişini istemezse işini muhallebi yerken kırar dişini atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri