Allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış

Geçim konusunda kimse kimseye yük olmamalıdır. Çalışıp kazanmak, rızık elde etmek zordur, hele günümüzde dahada zordur. Hayatta kimse kimsenin sırtından geçinmeye kalkışmamalıdır.

Kardeşlerin bile kazançları ayrıdır. Bir kardeş, akrabalık bağına güvenerek diğer kardeşinin kazancına ortak olmayı düşünmemelidir. Birbirlerine o kadar yakın ve birçok değerlerinde ortak olan kardeşlerin bile kazançları, keseleri ayrıdır.

Birinin parasına öteki ortak olmaya kalkışmamalıdır. Hayat içinde yaşam konusunda kimse kimseye maddi yük olmamalıdır. Birbirlerine çok yakın ve birçok değerleri ortak olan kardeşlerin bile kazançları, keseleri ayrıdır.

Birinin parasına öteki ortak olmaya kalkışmamalı, bu edepsizliği kimse için yapmamalıdır. En yakınların bile hesabı bütçesi ayrıdır. Hiç kimse geçim kaynağı olarak kimseye yük getirmemelidir.

Çalışmak ve kazanmak ve yiyecek elde etmek zordur, özellikle bugün daha zordur. Hayattaki hiç kimse kimsenin sırtına çıkmaya çalışmamalıdır. Kardeşler bile ayrı kazanıyor.

Bir kardeş, diğer kardeşlerinin kazançlarına dayanarak akrabalık ilişkisine güvenmemelidir. Birbirine çok yakın olan ve birçok değerde ortak olan kardeşlerin bile farklı kazançları ve keseleri vardır. Kişi para için diğer ortak olmaya çalışmamalıdır.

Hiç kimse maddi olarak hayatla yükümlü olmamalıdır. Birbirine çok yakın olan ve birçok değeri paylaşan kardeşlerin bile farklı kazançları ve keseleri vardır. Kişi para için diğer ortak olmaya çalışmamalı ve kimse için bu kabalık yapmamalıdır.

En yakınlarının bile ayrı bir bütçesi var.

  • Allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri