Allah kulundan geçmez

Allahtanrıdar zamanlarında kulunun imdadına yetişir. İşsiz veya muhtaç kalan kişi hemen umutsuzluğa kapılmamalıdır. Allah, zor ve sıkıntılı dönemlerinde kuluna bir şekilde yardım ulaştırır.

Ona bir çıkış yolu gösterir. İşi bozuk giden kişi kendisini kötümserliğe kaptırmamalıdır. Allah dar zamanlarında kuluna yardım eder.

İşleri bozuk giden kimseler hiçbir zaman isyan etmemeli, asi olmamalıdır. Kendisini Allah'a vererek dualarını etmeli, ondan yardım istemelidir. Allah her zaman dar günlerinde sevdiği kullarına yardım eder, onları ödüllendirir.

Bizde bu şekilde sevdiklerimizden ödün vermemeli, onlardan vazgeçmemeli, dar günlerinde Allah niyetiyle yanlarında olmalıyız. Tanrı'nın zamanında hizmetkârın kurtarılmasına gelir. İşsiz veya muhtaç olan kişi derhal çaresiz kalmamalıdır.

Allah bir şekilde zor ve sıkıntılı zamanlarda hizmetkârına yardım getirir. Ona bir çıkış yolu gösteriyor. İşi kötüye giden kişi karamsarlığa düşmemelidir.

Allah kullarına dar zamanlarında yardım eder. İşi bozuk olan insanlar asla isyan etmemeli veya isyan etmemelidir. Dualarını Allah'a vermeli ve yardım istemelidir.

Tanrı sevgili hizmetçilerine her zaman dar günlerinde yardım eder ve onları ödüllendirir. Bu şekilde sevdiklerimizden taviz vermemeli, onlardan vazgeçmemeli ve dar günlerinde Allah'ın niyeti ile onlarla birlikte olmamalıyız.

  • Allah kulundan geçmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Allah kulundan geçmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Allah kulundan geçmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Allah kulundan geçmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Allah kulundan geçmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Allah kulundan geçmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri