Allah verince kimin oğlu kimin kızı demez

Allahtanrıdilersehiç tanınmayan, yoksul bir aile çocuğunuda üne, zenginliğe kavuşturur. Allah nimetlerini herkese dağıtır. Bunu zenginfakir ayrımı yapmaksızın verir.

Şan, şöhret ve zenginliğe, sadece tanınmış yada zengin bir ailenin çocuğu olmakla erişilmez. Allah dilerse hiç tanınmayan, yoksul bir aile çocuğunuda şöhrete, zenginliğe kavuşturur. Günümüzde örnekleri sıklıkla görülebilir.

Üne, zenginliğe, tanınmış yada zengin bir ailenin çocuğu olmakla erişilmez. Dünya yaşamında üne, zenginliğe, şan ve şöhrete tanınmış yada zengin bir ailenin çocuğu olmakla erişilemez. Allah isterse hiç tanınmayan, yoksul bir aile çocuğunuda kolayca çok ünlü bir insan haline getirebilir.

Erdemli insanlar bu hayat ile herkese örnek olmaktadır. Tanrı tarafından bilinmeyen fakir bir aile çocuğu iyi bilinir kılar. Tanrı nimetlerini herkese dağıtır.

Bunu zengin ve fakir arasında ayrım yapmadan yapar. Şöhret, şöhret ve servet sadece tanınmış veya zengin bir ailenin çocuğu olarak elde edilmez. Tanrı isterse, hiç bilinmeyen fakir bir aile şöhret ve zenginlik getirecektir.

Günümüzde numuneler sıklıkla görülebilir. Tanınmış, iyi bilinen ya da zengin bir ailenin çocuğu olarak elde edilemez. Dünya yaşamında itibar, servet, şan ve şöhret zengin bir ailenin çocuğu olarak elde edilemez.

Tanrı isterse, hiç bilinmeyen fakir bir aile çocuğunu kolayca çok ünlü bir kişiye dönüştürebilir. Erdemli insanlar bu hayatı olan herkes için bir örnektir.

  • Allah verince kimin oğlu kimin kızı demez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Allah verince kimin oğlu kimin kızı demez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Allah verince kimin oğlu kimin kızı demez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Allah verince kimin oğlu kimin kızı demez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Allah verince kimin oğlu kimin kızı demez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Allah verince kimin oğlu kimin kızı demez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki A Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki A Harfi ile Başlayan Atasözleri